Jak si vybrat správnou podprsenku? Víme to!

Jak si vybrat správnou podprsenku? Víme to!

Když si kupujete nové spodní prádlo, hledíte zejména na jeho vzhled. Materiál a barva nás mnohdy při výběru podprsenky zajímají více, než tvar či velikost. Jednou jste si prostě koupila podprsenku velikosti 75C a tak si ji kupujete pořád. A to je velká chyba! Jak tedy vybrat tu správnou velikost?


Migrény či bolesti zad trápí stále větší množství žen. Příčinou může být špatná životospráva nebo stres či nedostatek odpočinku. Napadlo by vás ale někdy, že tyto zdravotní problémy může způsobit i špatně zvolená podprsenka? Ta stojí také za problémy s dýcháním nebo žaludečními potížemi. Jakou podprsenku tedy nosit?

Obvod pod prsy neurčuje velikost

Velikost obvodu neodpovídá číslu naměřenému pod prsy, jak se většina žen domnívá. Je totiž třeba počítat také s pružností materiálu. Podprsenku byste proto měla volit menší až o deset centimetrů, než je vámi naměřený obvod. Např. pokud si pod prsy naměříte 85 cm, podprsenku volte velikosti 80, případně i 75 cm.

Neleze mi nahoru?

Zadní část podprsenky se vám nesmí sunout nahoru. Zapínání musí být uprostřed zad a tvořit pravý úhel zároveň s lokty, ani výš ani níž. Pokud pak za zapínání chytíte a natáhnete, měl by vzniknout prostor maximálně na dva prsty. Při zkoušení zapněte podprsenku na nejvzdálenější háček (nejvolnější možná varianta zapínání).

Stále na správném místě

Vyzkoušejte si podprsenku v různých polohách. V sedě, leže, stoje s rukama zvednutýma nad hlavu, předkloněná apod. Podprsenka musí stále držet na stejném místě, ať uděláte jakýkoliv pohyb.

Zařezané ramínka? Ruce pryč!

Pokud zvolíte špatnou velikost podprsenky, ramínka se zařezávají, jelikož drží váhu celého poprsí. Správně ramínka mají pouze doplňující funkci! Pokud ramínko natáhnete, měl by se pod něj vejít jeden prst. Ramínka by měla být nastavena obě stejně. Pokud je každé ramínko nastaveno jinak, přetěžují se některé svaly a jiné jsou naopak ochabovány. Výsledkem jsou pak problémy především s krční a hrudní páteří.

Košíček raději větší, než menší

Často žena volí menší košíčky, aby její prsa vypadala větší. Ovšem menší podprsenka tlačí na oblast žaludku a žlučníku. Výsledkem pak jsou bolesti celého břicha. Pomáhá sundat podprsenku a začít zhluboka dýchat. Pokud se košíček nějak deformuje i poté, co v něm prsa upravíte, pak máte špatnou (velkou) velikost. Pokud ale pozorujete deformaci pouze na jeho špičce, pak byste měla zvolit naopak košíček větší, aby ho prsa správně vyplnila.

Kostice

Kostice by měla přesně kopírovat měkkou tkáň prsu po celé délce a nikam se nezařezávat. Správně končí až u podpažní jamky. Pokud tomu tak není, pak může způsobovat otlaky a nepříjemné pocity při nošení.

 

Umíte si správně vybrat podprsenku, nebo zkrátka vezmete tu, která je krásná, i když trochu menší?