Slunce jako spojenec, nikoli nepřítel: Máme tipy na zdravé a sexy opálení

Slunce jako spojenec, nikoli nepřítel: Máme tipy na zdravé a sexy opálení

Léto je tady a s ním i náruč hřejivých paprsků, které nám dokáží nejenom zvednout náladu, ale také proměnit naši pokožku na tu políbenou sluncem, jež je navíc hříšně sexy a navíc zlatavý nádech jí prostě sluší. Než se ale ke karamelovému tónu proležíte na plážovém lehátku, máme pro vás několik postřehů, jak se bez rizika opálit, ale nespálit.


 

Mějte s sebou pečující pomocníky

V obchodě vždy vybírejte sluneční kosmetiku s označením UVA a UVB. Jedině tehdy budete mít záruku, že se nejenom nevrátíte  z pláže spálení, ale také že vaše pokožka je v bezpečí ohledně nebezpečných melanomů a nezvratného poškození buněk. Nešetřete ani na ochranném faktoru, pokud jedete do Chorvatska a jste bílá jako tvaroh a se sluníčkem musíte pomálu, zprvu se mázněte klidně třicítkou. Jakmile získáte barvu, můžete ochranu snížit.

 

Mažte se tak, ať jste chráněná

Máte v plánu se namazat až u moře? Chyba lávky, namažte se ještě v hotelovém pokoji , a to klidně i pod plavky. Zvláště se zaměřte na jemnou a náchylnou oblast bradavek, které si zaslouží opravdu výsostnou péči. Krém nechrání pokožku hned, nejprve se musí vsáknout. Ale jednou nemazat rozhodně nestačí, zvlášť pokud si občas odskočíte do moře. Opalovací kosmetiku totiž smývá jak pobyt v bazéně, či moře, tak také utírání se do ručníku, ale i pocení, jakmile se opékáte ze všech stran na slunci. Proto se mažte raději víc, než méně. Nechcete si přece zkazit dovolenou tím, že budete muset být zavřená na pokoji a sykat bolestí při každém pohybu.

 

Kadeře, rty a pitný režim

Dát napít pokožce vystavené slunci to nestačí, je potřeba ji totiž hydratovat i zevnitř. A to nejlépe neslazenými tekutinami bez bublinek. Pokud nemáte program all inclusive a s tím související drinky gratis na plážovém baru, tak si s sebou vezměte chladící box, který zajistí osvěžující teplotu vašich nápojů během vyhřátého dne.  Rty vyzbrojte proti slunci ochranným balzámem s SPF a kadeře stáhněte do gumičky a přestříkejte sprejem proti slunci. Už tak mořská sůl spolu s bazénovou chemií mohou natropit pořádné škody a vlasová vlákna vysušit.

 

Exploze tipů, co vám posvětí opálení

Pokrývka hlavy (čtěte slamák s širokou mašlí) a sluneční brýle jsou pro vás slušivou nutností. Slunce si zakažte v době, kdy je nejsilnnější , a to během poledních a odpoledních hodin. Vrátili jste se z celodenního výletu úplně bez energie? Protože pobyt na slunci vás vymačkal jako citrón? Doplňte minerální látky formou šumivé tablety. Po opalování se pokaždé osprchujte a tělo natřete kosmetikou s označením after sun.