Honza Musil: nebojte se přiznat k homosexualitě!

Když se moderátor Honza Musil přiznal ke své homosexuální orientaci, čekal, že ho lidé budou v televizi vypínat a na ulici šikanovat. Nic takového se ale nestalo. "Reakce byly vesměs kladné. Kromě dvou. V jednom takovém dopisu mi anonym napsal, ať táhnu...," prozradil Musil. "A


Když se moderátor Honza Musil přiznal ke své homosexuální orientaci, čekal, že ho lidé budou v televizi vypínat a na ulici šikanovat. Nic takového se ale nestalo.

Honza Musil nebojte se přiznat k homosexualitě

"Reakce byly vesměs kladné. Kromě dvou. V jednom takovém dopisu mi anonym napsal, ať táhnu...," prozradil Musil. "A také jsem tehdy nevěděl, zda mi ještě někdy přijde nějaká nabídka do televize," vzpomíná. Zariskoval, a svého rozhodnutí nelituje. Neohrozilo ani jeho působení v Dobrém ránu v České televizi, které moderuje.

S pravdou ven

Honza dobře ví, že ačkoli gayů je v showbyznysu a politice spousta, jen několik statečných se ke své orientaci veřejně přihlásilo. Váží si třeba Pavla Vítka a Janise Sidovského, kteří jako první svůj vztah přiznali, a uznává i Martina Krafla, někdejšího spolupracovníka Václava Havla. Raději prý šel médiím vstříc, než aby ho novináři později rozmetali na kousky. "Čekal bych od lidí z politiky i ze showbyznysu, že nás s přiznáním budou následovat. Podle reakcí z dopisů, telefonátů i mailů vím, že jsme tím přiznáním nepomohli pouze své rodině, ale i lidem, které osobně neznáme," svěřuje se Musil.

Funguje jako vrba gayů a lesbiček

Populárnímu moderátorovi píší děvčata a kluci v pubertě, kteří svou orientaci doma tají. Dostává psaní i od rodičů tušících, že vychovávají mladého gaye či lesbičku. A výjimkou nejsou ani zdrcené manželky mužů, na které "to" prasklo... Text a foto: www.pixmac.cz [clear] [gallery ids="11325,11326"]