Stárnutí zpomalíte správným jídelníčkem

Kdo by nechtěl zůstat věčně mladý! Už v pětadvaceti ale začínáme stárnout, takže je čas se zamyslet nejen nad svou kosmetickou výbavou, ale především nad správným jídelníčkem. Existují anti-aging potraviny, které byste už teď měla začít pravidelně jíst... To, co j


Kdo by nechtěl zůstat věčně mladý! Už v pětadvaceti ale začínáme stárnout, takže je čas se zamyslet nejen nad svou kosmetickou výbavou, ale především nad správným jídelníčkem. Existují anti-aging potraviny, které byste už teď měla začít pravidelně jíst...

Stárnutí zpomalíte správným jídelníčkem

To, co jíme, ovlivňuje i náš vzhled. Pokud chcete do budoucna vypadat mladší, než bude váš biologický věk, dopřávejte si pravidelně tyto dobroty:

Kiwi vás zbaví cholesterolu

Zelené chlupaté plody kiwi obsahují víc vitaminu C než pomeranč a víc vlákniny než jablko. Díky konzumaci kiwi a jeho vitaminu C zvýšíte obranyschopnost svého těla a zajistíte si mladistvý vzhled kůže. Vysoký obsah vlákniny v kiwi navíc pomáhá snižovat hladinu cholesterolu.

Borůvky pro tvorbu kolagenu

Tmavé lesní plody obsahují vitaminy C, E, betakaroten, antokyan, kyselinu dlahovou a vlákninu. Borůvky jsou bohatým zdrojem antokyanu, který je antioxidační látkou působící obecně proti stárnutí a zlepšující krevní oběh. Antokyan navíc posiluje účinky vitaminu C, podporuje tvorbu kolagenu a zlepšuje stav kůže.

Olivový olej pro cévy

Olivový olej chrání naše cévy, protože je velmi bohatý na antioxidačně působící omega-3 mastné kyseliny. Snižuje hladinu triglyceridů v krvi a omezuje tvorbu krevních sraženin. Teto olej také skvěle vyživuje kůži, vlasy a nehty. Používejte ho i zevně, klidně třeba v zábalech na pokožku celého těla.

Houby na tlak a astma

Bílkoviny, vitaminy E a B12, selen, fosfor a draslík můžete organismu dopřát, když si nebudete odpírat smaženici a další pokrmy z hub. Houby pomáhají udržet zdravou kůži a vlasy. Navíc posilují imunitu a působí proti rakovině. Draslík je důležitý pro srdce, B12 zase působí proti artritidě. Japonské houby šitaké nebo reiši upravují krevní tlak.

Tmavá čokoláda pro dobrou náladu

Hořká čokoláda obsahuje látky, které vzbuzují v mozku dobrou náladu. Čokoláda také obsahuje plno minerálů. Kupujte si kvalitní tabulky s obsahem aspoň 70 procent kakaa. A dopřejte si klidně 2 až 3 čtverečky denně!

Cibule a česnek pro dlouhověkost

Denní konzumace jednoho stroužku česneku pomáhá chránit tělo před rakovinou a srdečními onemocněními. Česnek zabraňuje i vzniku rakoviny tlustého střeva a snižuje cholesterol v krvi. Cibule zase snižuje krevní tlak. Česnek i cibule obsahují vitaminy a antioxidanty, které jsou prostředkem k dosažení dlouhověkosti. (eh) Foto: www.pixmac.cz