Bez dobré matrace se nevyspíte dorůžova

Na sexy večerní róbě je nejdůležitější kvalitní podprsenka a na vydatném spánku zase dobrá matrace. Nevěříte? Tak to jste ještě nespala na té správné. Jestliže se ráno budíte s rozlámanou páteří a jen těžko se zvedáte do svislé polohy, máte za sebou buď divokou n


Na sexy večerní róbě je nejdůležitější kvalitní podprsenka a na vydatném spánku zase dobrá matrace. Nevěříte? Tak to jste ještě nespala na té správné.

Bez dobré matrace se nevyspíte dorůžova

Jestliže se ráno budíte s rozlámanou páteří a jen těžko se zvedáte do svislé polohy, máte za sebou buď divokou noc, anebo jste při výběru postele zanedbala volbu vhodné matrace. Jen ta vám totiž zajistí sladký a zdravý spánek.

Vydatný spánek začíná u matrace

Rozhodnutí pořídit si novou matraci není úplně snadné, protože nejde o levnou záležitost. Když ale vezmete v úvahu, že na posteli strávíte víc než třetinu života, a zatoužíte-li navíc po fyzické i psychické pohodě, nebudete už s nákupem otálet. Při vybírání buďte ovšem hodně obezřetná.

Jen ta opravdu vhodná matrace totiž splní důležité zdravotní požadavky:

  • dokonale rozloží hmotnost vašeho těla
  • přizpůsobí se tvaru postavy
  • zajistí správnou polohu a uvolnění páteře a kloubů
  • poskytne páteři dostatečnou anatomickou i ortopedickou podporu
  • dopřeje zádovým svalům a kloubům relaxaci
O nové matraci začněte uvažovat v případě, že vás často nebo dokonce pořád bolí záda, máte problémy s nadměrným pocením, chrápáním nebo alergiemi. Zapomeňte na levné molitanové matrace a vyberte si matraci z ekologických materiálů, které neobsahují žádné toxické ani jiné škodlivé látky a navíc mají antibakteriální a antialergické účinky. Kvalita vašeho spánku za to stojí. A protože vaše zdraví je důležitější než peníze, zbytečně nešetřete. Už po první noci vám bude jasné, že tahle investice nebyla marná.

Rozhoduje kvalitní jádro

Vnitřní materiál, takzvané jádro matrace, určuje její konečnou cenu. Proto si v prodejně pečlivě prostudujte složení, matraci si vyzkoušejte a požadujte certifikáty, které zaručí její kvalitu a absenci škodlivých látek. Informujte se také o záručních podmínkách (u kvalitních výrobků je záruka na jádro až 10 let). 1. pružinové matrace: odborníci na zdravý spánek matrace s pružinovým systémem nedoporučují. Zadržují totiž vlhkost a vytvářejí doslova ráj pro škodlivé roztoče. Pružiny se po čase zdeformují a přestanou plnit funkci bezpečné opory těla. 2. latexové matrace: díky své elastické struktuře jsou sice pohodlné a hygienické, ale jejich stárnutím může dojít k tvrdnutí, praskání a prášení jádra. Matrace se proleží, spaní je nepohodlné a částečky pryže se během noci usazují v plicích. 3. matrace z polyuretanové a viskoelastické pěny: novodobé materiály zajišťují tělu během noc ideální ortopedickou i anatomickou oporu. Jsou hygienické, pohodlné, prodyšné a udržují si původní tvar. Neméně důležité je i rychlé odvádění vlhkosti, která se uvolňuje z těla během spánku.

Jak se nesplést při výběru

  • Matraci kupujte jen ve specializovaných studiích zdravého spánku a od renomovaných výrobců, kteří mají na trhu dlouholetou tradici
  • Nechte si poradit od školeného prodejce a matraci ve studiu důkladně vyzkoušejte
  • Zajímejte se o složení matrace a žádejte certifikáty kvality
  • Informujte se o záruce na jádro matrace (kvalitní jádro vydrží až 10 let)
Foto: www.magniflex.cz [clear] [gallery ids="11179,11178,11177,11176"]