Na Turecké riviéře pusťte z hlavy všechny diety

Na pobřeží Středozemního moře, mezi městy Antalya a Alanya a dále na západ až k letoviskům Kemer a Finike objevíte kouzelné pláže Turecké riviéry. Proč tam jet? Kromě krásných dlouhých písečných pláží uvidíte i jeskyně a antické památky Kdy jet? Právě teď j


Na pobřeží Středozemního moře, mezi městy Antalya a Alanya a dále na západ až k letoviskům Kemer a Finike objevíte kouzelné pláže Turecké riviéry.

Na Turecké riviéře pusťte z hlavy všechny diety

Proč tam jet?

Kromě krásných dlouhých písečných pláží uvidíte i jeskyně a antické památky

Kdy jet?

Právě teď je čas podívat se na last minute zájezdy Turecko je pro nás Středoevropany dostatečně exotické, ale ne zase tak moc, abychom prodělali na dovolené nějak drastický kulturní šok. Pokud se chcete na podzim ještě podívat k moři, je Turecko výbornou volbou. Letecké zájezdy za opravdu nízké ceny nabízí právě teď většina cestovních kanceláří. Na pěkné počasí si můžete bez obav vsadit.

Kam v Turecku na pláž?

Turecká riviéra se stává poslední dobou stále populárnější destinací pro turisty bažící po krásných plážích a romantické krajině Středomoří. Tomu, že sem míří stále více rekreantů, odpovídá i infrastruktura a služby pro turisty. Najdete tu všechny druhy obchodů, cestovní a turistické agentury či půjčovny sportovního náčiní a potřeb. Zcela podle svého přání se můžete ubytovat v luxusním hotelu i v levném penzionu.

Co můžete vidět?

Až se dosyta nabažíte koupání a vyhřívání na písku, můžete se rozeběhnout po antických památkách. Nejzachovalejší antický amfiteátr si prohlédnete v Aspendosu a za návštěvu stojí i městečko Perge. Nejnavštěvovanějším městem v oblasti je Alanya, kde nepřehlédnete dvě dominanty - osmibokou věž Kyzylkule (Červená věž) a hrad s 6,5 km dlouhým a zachovalým systémem hradeb. Pod hradem se nachází jeskyně Damlatas, jejíž klima se využívá k léčbě alergií. Hned na tomto místě začíná Cleopatra Beach, asi nejznámější turecká pláž.

Pusťte z hlavy diety...

Pokud máte v úmyslu se nějak drasticky omezovat v jídle, nechte si to na doma. V Turecku byste o hodně přišla. Turecká kuchyně je opravdu rozmanitá a říká se, že je jednou z nejlepších na světě. Klade důraz na předkrmy a nejeden návštěvník udělá tu chybu, že se výtečnými "jednohubkami" nakrmí tak, že už nemá místo na hlavní chod a sladký zákusek. Cukrářské umění Turků je pověstné. Takže po dobrém obědě si dejte nohy nahoru a pochutnejte si na kávičce a tureckém medu. (charra) Foto: autorka