Zůstat single, nebo se vdát?

Zůstat single, nebo se vdát?

Možná právě teď řešíte, jestli toužíte po svatbě, nebo vám s partnerem vyhovuje jen společná adresa, anebo jste typ pro volný „hezkochvilkový“ vztah a chcete zůstat single. Každá v těchto variant má svá pro i proti. 


Manželství svazuje, ale poskytuje větší jistoty. V životě na psí knížku volně dýcháte, ale také za sebou snadněji prásknete dveřmi. A být single je prima jen do chvíle, než začnete prahnout po dítěti.

Manželství jen pro zodpovědné

Svatbu nechcete, protože se děsíte případného rozvodu? Statistiky ale dokazují, že manželé se rozvádějí mnohem méně často než partneři žijící spolu na hromádce. Státem posvěcený vztah zkrátka podporuje partnerskou a rodičovskou zodpovědnost. Pokud patříte k ženám schopným kompromisů ve prospěch spokojené rodiny, pak se „chomoutu“ obávat nemusíte.

Víš co? Měj se!

Pořídit si dítě do vztahu bez svatby je dnes úplně běžné, 30% dětí se u nás rodí nesezdaným rodičům. A tahle rodina může klapat „navěky“. Nicméně často se stává, že při první krizi se takové páry rozcházejí. Je tak snadné sbalit si saky paky a utéct od problému, který se nám nechce řešit, natož se přinutit k nějakému kompromisu. Proč bych s tebou dál zůstával? Majetkově k sobě nejsme nijak vázaní – tak čau…

Úspěšná a soběstačná

"Singlice" jsou většinou mladé ženy s dobře placenou prací, která je baví. Žijí samy, nikdo je neomezuje, a tak se mohou věnovat kariéře a koníčkům. Starostem vdaných kámošek se jen shovívavě usmívají. Nejsou žádné jeptišky, s přítelem se scházejí jednou, maximálně dvakrát týdně a bohatě jim to stačí. Jenže kolem třicítky na ně může přijít touha po rodině. Podaří se mi vůbec najít vhodného partnera? napadne je jako první. Už mi není málo! A když ho najdu, budu umět slevit ze svého nezávislého životního stylu? To mě přece bude strašně omezovat. Nezodpovězených otázek je hodně a rozhodnutí nebude jednoduché. Přehrajte si před očima příběhy svých kamarádek, zkuste si sama sebe představit v jejich situacích, přemýšlejte... a věřte svému instinktu.

 

 

(eh)

Foto: www.pixmac.cz