V Irsku je tráva nejzelenější

Menhiry, tajemná minulost a krajina, ve které si lehce představíte vousaté druidy a vodní víly. Romantické hory, rozlehlá rašeliniště a mozaika prastarých kamenných zídek ohraničujících pastviny a políčka. To je Connemara, jeden z nejkrásnějších koutů Irska. "Connemara" j


Menhiry, tajemná minulost a krajina, ve které si lehce představíte vousaté druidy a vodní víly. Romantické hory, rozlehlá rašeliniště a mozaika prastarých kamenných zídek ohraničujících pastviny a políčka. To je Connemara, jeden z nejkrásnějších koutů Irska.

V Irsku je tráva nejzelenější2

"Connemara" je název území na západním pobřeží Irska, které se rozkládá od rozeklané hory Twelve Bens na severu, přes krajinu jezer Roundstone Bog, až po zlatavé pláže u Atlantického oceánu. Je vyhlášená přírodními krásami a hlavně proměnlivým světlem, které dává krajině magický nádech. Lidé jsou tu pohostinní stejně jako v celém Irsku, ale také tak nějak klidnější a usměvaví. Zřejmě proto, že krása této krajiny léčí také duši. Nejste-li milovnicí povalování na pláži a raději máte aktivní dovolenou, bude Connemara místo právě pro vás.

Kdy vyrazit?

Nejkrásnější je v této části Irska asi jaro, ale melancholickým romantikům doporučujeme naplánovat výlet na podzim, kdy příroda předvede nádherný repertoár z palety podzimních barev. Ačkoliv je Connemara vyhlášenou destinací, nemusíte se bát, že budete zakopávat o davy turistů. Je ovšem lepší zamluvit si ubytování předem, což snadno zvládnete přes internet.

Pěšky, nebo na kole?

Jak je libo. Tento kraj nabízí nepřeberné možnosti jak prožít dovolenou v pohybu. Můžete vyrazit na pěší túru nebo sednout na kolo či motorku. Jeden den vyrazíte na výlet a druhý můžete strávit na jednom z nesčetných golfových hřišť. Zejména pánové si přijdou na své při populárním lovu ryb v peřejích řek, zatímco vy si budete užívat na kurzu tradičního tance, malby či výroby keramiky. Oba vás bude bavit jízda na koni po pláži.

Dva tipy Dokonalé ženy

1. Rozhodně nevynechte výlet na dramatické Mohérové útesy 2. V malebném městečku Galway nezapomeňte projít obchůdky se starožitnostmi (charra) Foto: autorka a www.pixmac.cz [clear] [gallery ids="10937,10939,10938"]