Dejte si pozor, ať nevyfasujete letní depresi!

Dejte si pozor, ať nevyfasujete letní depresi!

Nevěřícně kroutíte hlavou a říkáte si, že se vám to nějak nezdá? Bohužel je to tak. Chmurné myšlenky, smutek i pocity beznaděje jsou nám sice častějším společníkem na podzim, ale nevyhneme se jim ani teď v létě. A co je tomu na vině? Dovolená, kdy trávíme klidně 11 dní jen spolu s partnerem, horko na padnutí, vidina nošení plavek, nebo milostné eskapády, které jak rychlou vzplanou, tak rychle skončí a nakonec to akorát tak pekelně bolí.


 

Ach ty plavky!

Léto nesnáším, a to z mnoha důvodů. Panuje horké počasí, dítka mi nemá kdo hlídat a navíc se musím na dovolené navléct do plavek a pozorovat svého muže, jak na pláží svléká pohledem ty už tak titěrné bikiny z mladých holek, které by se svojí figurou mohly klidně fušovat do modelingu. A když pak během té podívané  ten můj hulvát prohlásí: Hele,mámo, koukej ta je má! Tak mám pocit, že on na tu dovolenou k moři jezdí jenom proto, aby mohl obhlížet cizí ženské. Chápu, že se podívá. Protože doma to nemá. Mám po dvou porodech, prsa žádné, zadek dvakrát takový, než býval a tuková řasa na břiše je rosolovitá víc, než bych si přála. Myslím, že moc dlouho spolu nevydržíme, on mi totiž uteče za jinou, mladší a hezčí,“ stýská si několikanásobná maminka Zdeňka (36). A my Zdeňce z redakce vzkazujeme! Stala jste se maminkou, a to je ten nejcennější dar v životě každé ženy. Netrapte se proto, jakým způsobem změnilo těhotenství vaše proporce. Figuru můžete zlepšit, jakmile to uznáte sama za vhodné. A pokud vám manželovo chování ubližuje a působí deprese, promluvte si s ním. V případě, že vás miluje, nechá toho, možná si ani neuvědomuje, jak moc se vás jeho slova dotýkají.

 

Letní romance, úlety, rozchody a flirty

S létem rostou všechny akce, festivaly a koncerty jako houby po dešti, alkohol teče proudem a my všichni se chceme po roční dřině prostě bavit, ať to stojí cokoliv. A jakmile se tyto atributy sejdou, existuje pak zvýšené riziko nevěry, které je právě v horkých měsících velmi časté. Totéž platí i o mužích, co utečou s kumpány od manželky s dětmi, aby si na týden odpočinuli. Tak jenom z hecu vám poblouzní hlavu a dřív, než si to stihnete sama uvědomit, že v tom lítáte, bude pryč a před tím vám řekne, že to pro něj vůbec nic neznamenalo a že musí  domů jít zase hrát roli manžela a otce v jednom. Mějte se proto od těchto pofiderních týpků na pozoru, ať své srdce nedáte všanc nějakému neschopákovi, co vám nesahá ani po kotníky. Dostat v létě kopačky, kdy se všichni baví, výletují a jezdí na dovolenou, není zrovna nejlehčí. Pokud se to přihodilo právě vám, vyplačte se a věnujte se jenom a výhradně sama sobě.

 

Vysněná dovolená jako z hororu?

Zaplatili jste fůru peněz za hotel u moře, který vůbec neodpovídá tomu, co jste si objednali? Pláž je špinavá, v koupelně neteče voda, ztratil se vám na letišti kufr a vaše dítko k tomu všemu dostalo rýmu a kašel? I když se to zdá jako nereálné, zachovejte klid a v žádném případě nesvalujte vinu jeden na druhého, ale táhněte za jeden provaz. Hádky, obviňování, křik a beznaděj nejsou tím pravým. Pokuste se být nad věcí, a i tak se snažte si dovolenou v rámci možností užít. Problémem se stává taky fakt, když po dlouhé době pouze s partnerem na celých deset dní vyrazíte k moři a ponorka vám prostě komplikuje situaci. Místo hádání raději vykliďte prostor a dopřejte si večerní zábavu podle svého . Uvidíte, že se vzduch vyčistí, vy si povíte své zážitky a zase bude dobře.