Michal Horáček nic krátit nehodlá

Úspěšný miliardář a zakladatel sázkařské společnosti Fortuna nezahálí. Cílevědomě buduje svoji hvězdnou kariéru a dál se věnuje i své milované... poezii. V osobním životě sice nedávno prošel krizí, která skončila rozvodem jeho třiatřicetiletého manželství, ale na


Úspěšný miliardář a zakladatel sázkařské společnosti Fortuna nezahálí. Cílevědomě buduje svoji hvězdnou kariéru a dál se věnuje i své milované... poezii.

Michal Horáček nic krátit nehodlá

V osobním životě sice nedávno prošel krizí, která skončila rozvodem jeho třiatřicetiletého manželství, ale na poli vzdělání a podnikání se mu daří. Před časem úspěšně zvládl doktorát z antropologie a už dva roky se věnuje Villonským baladám, které bude od ledna představovat ve Švandově divadle.

Místo krácení jednu píseň přidal

Pracuje i na změnách v představení Kudykam ve Státní opeře. "V nové sezoně dostane Kudykam trošku jinou tvář," svěřuje se básník a podnikatel v jedné osobě. A i když si kritici inscenace mysleli, že je trochu dlouhá, Michal Horáček ji rozhodně krátit nehodlá. "Zdeněk Svěrák mi jasně řekl - nezkracovat. Tak jsem napsal ještě jednu píseň. Jsou to tři hodiny poezie, je to náročné, nevychází to divákovi s ničím vstříc. A přesto na to lidi chodí. Po prázdninách očekáváme už padesátitisícového návštěvníka. Ke svému potěšení jsem naboural představu, že u nás jsou lidé téměř negramotní, že už nikdo nečte a poezie nikoho nezajímá," říká autor textů písní například Dívám se, dívám, Levandulová nebo Štěstí je krásná věc.

Jsem plný poezie

Poetické album Michala Horáčka Ohrožený druh, které bylo oceněno Zlatým andělem a deskou roku 2008, se udrželo čtrnáct týdnů na vrcholku nejprodávanějších titulů. Spokojený Horáček k tomu dodává: "Ohrožený druh dostal koncertní podobu, která vyvrcholí o Vánocích na Štěpána ve Vinohradském divadle odpoledním a večerním představením. Pro mě je to vzrušující, protože jsem si k tomu napsal scénář a budu ho uvádět. Takže jsem plný poezie," usmívá se. (KORZO)