Nesedej si do mého křesla!

Trávíte večery u televize, s knihou, nebo při poslechu hudby? Zkrátka vsedě v pohodlí domácnosti? Každý člen rodiny by měl mít doma svoje místečko, které ostatní respektují. Křeslo se totiž přizpůsobí vašemu tělu a je příjemné mít v něm pohodlí přesně na míru. V


Trávíte večery u televize, s knihou, nebo při poslechu hudby? Zkrátka vsedě v pohodlí domácnosti? Každý člen rodiny by měl mít doma svoje místečko, které ostatní respektují. Křeslo se totiž přizpůsobí vašemu tělu a je příjemné mít v něm pohodlí přesně na míru.

Nesedej si do mého křesla

V módě jsou tvarově jednoduché sedací soupravy, často rohové, rozkládací a s úložným prostorem. Dají se využít i jako příležitostné spaní pro hosty. Do moderních interiérů se dobře hodí, ale co si budeme povídat – na delší posezení pohodlné nejsou. Zpravidla mají příliš hluboký sedák, takže záda si neopřete a ani obě ruce nemůžete položit na podpěrky – což je pro kvalitní sezení velmi důležité.

Sezení v obývacím „televizním“ pokoji

Zařizujete moderní obývák? Udělejte to chytře a sedačku vyberte raději menší. Pro příležitostné spaní stačí rozkládací lenoška pro tři osoby, dlouhá asi dva metry a po rozložení široká aspoň 140 cm. Zabere méně místa než rohová souprava. Výbavu pokoje pak doplňte pohodlnými křesly. Tady rozhodně nešetřete penězi a ani časem, který strávíte v obchodě – nevybírejte jen očima, použijte celé tělo. Než křeslo koupíte, posaďte se do něj a pořádně se uvelebte. Zadeček byste měla mít až tam, kde začíná opěradlo – to znamená, že sedák by měl být tak hluboký, abyste byla opřená celými zády i hlavou a zároveň jste mohla ohnout nohy v kolenou a celá chodidla opřít o podlahu. Všimněte si, jak jsou tyto parametry individuální – malá žena si nikdy neudělá pohodlíčko ve velkém „pánském“ křesle. Jak si s tím ale poradit, když chcete dva stejné ušáky? Výrobci na takové případy pamatují, a některý nábytek vyrábějí v nastavitelné výšce sedu, s možností naklonit opěradlo podle potřeby, upravit podložku hlavy a výšku i sklon opěrek pod ruce. Svůj ušáček si doma vyštelujete tak, že vaše záda, ruce i nohy báječně odpočívají. K tomu patří ještě podložka pod nohy – protože ty by měly alespoň po chvilkách relaxovat tak, že budete mít nejméně do poloviny podložená lýtka a paty budou výš než váš zadeček.

Křeslo, které masíruje

Kdo si chce dopřát opravdový luxus, zvolí křeslo masážní. Nemusí být zrovna lázeňské s dokonalými parametry pro celé tělo, stačí třeba takové, které vám jemnou vibrací promasíruje bederní páteř. Je to malá příjemná náhrada za cvičení. Nebo spíš skvělý doplněk pro toho, kdo se před usednutím k televizi projede na domácím rotopedu a několika cviky protáhne celé tělo. (gk) Foto: www.pixmac.cz, Stressless (Ekornes) [clear] [gallery ids="10809,10808"]