Rozlučka s prázdninami pro vaše nejmenší + tipy, jak jim usnadnit školní start!

Rozlučka s prázdninami pro vaše nejmenší + tipy, jak jim usnadnit školní start!

Je to neuvěřitelné, ale konec prázdnin klepe na dveře a školní povinnosti našim nejmenším zase nastanou. Zakažte si je strašit, co je čeká, utahovat si z nich a raději si poslední dny společně užijte na maximum. Vezměte si volno a uvidíte, že vám všem tato rozlučka s prázdninami prostě přijde vhod.


 

Uspořádejte party

Co na tom, že jste o prázdninách slavili několikery narozeniny, grilovali od nevidím do nevidím, ale  začátek školy a konec dvouměsíčního volna prostě musíte završit se vší parádou. Sezvěte rodinu, kamarády a známé, nachystejte občerstvení a jde se na to. Nezapomeňte také na kamarády vašich špuntů, uvidíte, že jim uděláte radost a navíc jim usnadníte lepší sociální kontakt se spolužáky. Tip: U nás v rodině se sejdeme a každý všem popovídá, co se mu nejvíc líbilo, co bylo tím, jež ho chytlo za srdce a proč. Nejenom vzpomínáme, ale taky spřádáme plány, ať se máme na co těšit.

 

Navštivte babičku s dědou

Ano, můžeme se pořád vymlouvat, že nemáme čas a kdesi cosi. Ale ať už máte jakoukoli záminku, vaše rodiče či prarodiče vždycky pociťují výsledek toho všeho, tedy vesměs samotu. Udělejte jim i sobě radost, že spolu s dětmi přijedete klidně na celý den, zajdete na oběd, na výlet a  budete spolu. Vy jste sice dospěli a oni zestárli, ale teď vás potřebují víc než kdykoli jindy. Samota totiž spustí špatné myšlenky a smutek nikomu neprospívá.

 

Dobrodružství, co nestojí nic a udělá tolik radosti

Nemůžete si dovolit, kdovíjak vyskakovat, co se týká peněz a tak na výlety a jiné kratochvíle moc nezbývá? Taková situace se přihodí za život téměř každému. Dělat si radost a prožít dobrodružství jde ale i jinak. Zahrajte si s dětmi na schovávanou, uspořádejte stezku odvahy, nebo s dospěláky zařiďte menší verzi pohádkové lesu, třeba u vás na zahradě. Večer pak můžete opéct buřty, zazpívat si ohně a upéct brambory v popelu. Děti budou radostí bez sebe a vy se díky tomu vrátíte do dětství. A teď vážně, kdo by to nebral?!

 

Nepodceňujte přípravu

Nachystejte školákům aktovku, školní potřeby, a pokud se dítku do školy nechce a koulí se mu po tváři slzičky, povídejte si s ním o tom, co ho tam čeká. Na povzbuzení můžete dítku koupit nový penál, nebo box na svačinu s oblíbenou pohádkovou bytostí. To ale ještě není všechno. Oprašte s nimi psaní, zadejte jim příklady, promrskejte násobilku, a i když to půjde ztuha, nebuďte příliš radikální v reakcích, nebo nedej bože v nadávkách. Tak mějte trpělivost.