Začněte se sebekoučováním

Začněte se sebekoučováním

Moderní slovíčko, které možná slyšíte na každém rohu a vyskakuje na vás už i z lednice, je víc než jen výrazem, který vás může posunout dál. Sebekoučování tu bylo vždy, jen je nově pojmenované.


 

Až si zase budete myslet, že už nemůžete, že už to nezvládnete a budete si plést výrazy jako „unavený“, či „vyřízený“, možná si vzpomenete na náš dnešní článek a přehodnotíte situaci.

Nemůžu nebo nechci?!

Většina lidí, když si myslí, že už nemůže, znamená to, že má v sobě ještě minimálně třetinu sil, jako doposud. Obvykle to není o tom, že „už nemůžeme“, ale že nechceme a to je podstatný rozdíl. Mysl dává jasné příkazy tělu, proto se pozitivní myšlení vždy odrazí na celkovém stavu člověka. Přestaňte tedy negovat pozitivně smýšlející lidi, oni ví proč chodí s úsměvem na tváří a překonávají své osobní malé i velké překážky. Vždy se dostanou o krok dál, než člověk, který jen sedí a tvrdí, že něco nejde.

Důvody nebo způsoby?

Už jste někdy místo vymýšlení důvodů proč něco nejde zkusili jít a udělat to? Máte pocit, že už opravdu nemůžete? Seberte všechny síly a dejte do toho ještě víc! Zahoďte stereotypní jízdu životem a přidejte. Tělo nabere jiné obrátky, uvidíte.

Zajímejte se o to, co je DNES!

Udělám to zítra. V sobotu bude více času. Příští měsíc už opravdu začnu cvičit. Věty, které určitě zná většina z nás. A co když žádné zítra, za týden, příští měsíc už nebude? Máte-li touhy, sny a předsevzetí, přestaňte je odkládat. Z „někdy“ se totiž může velice rychle stát „nikdy“.

Vzpomeňte si, proč to děláte

Občas se v průběhu boje za lepší práci, lepší sportovní výsledky, lepší zpětnou vazbu stane, že začneme přemýšlet, jestli to všechny raději nevzdat. V takové chvíli se na chvilinku psychicky zastavte a vraťte se na začátek toho všeho, proč jste do toho šli. Ne vždy nám v průběhu cesty zůstane stejný cíl, často se může pozměnit, upravit či znásobit, ale vždy to stojí za to. Posouvá vás to, obohacuje a nabíjí do dalších cílů či cest.

Přišel neúspěch? Začněte znovu!

I přes to všechno jste to vzdali? Nevadí, seberte co nejdříve zbytek sil a jděte do toho znovu. Nenechte se porazit sebou samým, překonávejte nejenom svoji konkurenci, ale i svoji línost. Váš život pak bude šťastnější. Slibujeme.