Co má princ Charles společného s Drákulou?

Proč našel princ Charles zalíbení v bohem zapomenuté části Evropy? Má britský kálovský rod něco společného s hrabětem Drákulou? „Transylvánii mám v krvi," říká. Mám tu rodinná pouta, a proto se o tuto oblast tak zajímám,“ vysvětluje britský následník trůnu, pro


Proč našel princ Charles zalíbení v bohem zapomenuté části Evropy? Má britský kálovský rod něco společného s hrabětem Drákulou? „Transylvánii mám v krvi," říká.

Co má princ Charles společného s Drákulou

Mám tu rodinná pouta, a proto se o tuto oblast tak zajímám,“ vysvětluje britský následník trůnu, proč si na tomto tajemném místě Evropy koupil tři nemovitosti. Hodlá na nich ekologicky hospodařit a hostit své aristokratické přátele. Princ Charles má opravdu v Rumunsku kořeny. Poslední rumunský král Michal I. byl pra-pravnuk královny Viktorie a třetí bratranec královny Alžběty II. A zřejmě proto už Charles několikrát Rumunsko navštívil, aby zde pokračoval v tradici svého rodu. Nejvíc mu učarovala Transylvánie, konkrétně středověký hrad Bran, který patřil Vladu Napichovači, řečenému Drákula. Právě toto osm set let staré sídlo nechala kdysi zrekonstruovat Charlesova prateta Mary, která se do Rumunska provdala.

Super reklama pro Rumunsko

Britský tisk spekuluje o propojení britského královského rodu s legendárním hrabětem Drákulou. Pravda je, že jednou ze tří nemovitostí, které si Charles pořídil, je zemědělská starousedlost, kterou prý založil jeden z potomků krutého Vlada III. Rozhodně je to pikantní událost, i když pravda bude asi taková, že pokud chcete v Evropě najít zemědělsky „čistou“ oázu, je to právě v Transylvánii. A jelikož princ Charles je známý jako milovník ekologicky pěstovaných plodin, není divu, že si vybral právě tuhle civilizací pozapomenutou krajinu. A rozhodně udělal chudému Rumunsku reklamu k nezaplacení.