13 důvodů proč... používat olivový olej

13 důvodů proč... používat olivový olej

Určitě jste už mnohokrát slyšeli, jak prospěšné je jíst super potraviny a zdravé tuky. Víte ale, že zdravé složky v jídle mohou fungovat i jako kosmetické výrobky?


 

Většina z nás ví, že je pro nás olivový olej dobrý, ale mnoho už netuší, že jeho schopnosti pomohou dosáhnout zářivé, zdravé a mladé pleti či lepší skladbě vlasů. Vyzkoušejte příště místo drahých krémů efektivní a cenově dostupné řešení. Zde máte několik kosmetických způsobů, jak použít olivový olej a to nejenom v létě:

Pro suchou pleť i léčbu jizev po akné

Živiny v olivovém oleji hydratují pokožku, což je přesně to, co suchá kůže potřebuje. Olivový olej se tak hodí pro mladou i zralou pokožku. Navíc je bohatý na esenciální vitamíny, které stojí za procesem hojení jizev po akné. Neucpává póry a proto je ideální pro pleť náchylnou na neposedné pupínky.

Místo odličovače

Zapomeňte na odličovače plné chemie a toxinů, až se večer půjdete do koupelny odlíčit, nalijte na vatový tamponek trošku olivového oleje a lehce a příjemně tak odstraňte veškerý make-up.

Proti celulitidě

Když spojíte esenciální oleje, například grapefruitový s olivovým, může vám pomoci v boji proti celulitidě. Zanedlouho tak budete mít hladší pokožku.Po opalování

Strávila jste víkenc na slunci a potřebujete kůži ošetřit, abyste se hned nesloupala? Vetřete do ní olivový olej, ten nakonec sám o sobě obsahuje nízký UV faktor, proto se dá kombinovat i s krémem na opalování.

Na komáří kousnutí

V létě je komárů všude požehnaně, až vás příště nějaký kousne, použijte na dané místo olivový olej, který zmírní svědění a podpoří hojení.

Antioxidant pro kůži

Spojte olivový olej s hnědým cukrem a tmavou, vysoce procentní čokoládou a použijte elixír na vyčištění pleti. Je to navíc skvělý antioxidant.

Na ošetření nehtové kůžičky

V salónu místo „dlátka“ na zatlačení kůžičky poproste, aby použili olivový olej. Je to totiž malý zázrak snad na vše.

Na odřeniny

Spojte olivový olej s kokosovým a s měsíčkem a máte ideální antibakteriální krém na odřeniny, řezné rány i lehké popáleniny.

Proti řídnutí vlasů

Jestliže se vám zdá, že vám vlasy stále řídnou, je na čase jim dodat potřebnou „šťávu“. Vyzkoušejte kombinaci olivového oleje a kokosového mléka. Dělejte si tuto vlasovou masku pravidelně alespoň jednou týdně, brzy uvidíte ten rozdíl.

Na růst vlasů

Aby vlasy rostly rychleji a zdravěji, můžete pro změnu vyzkoušet kombinaci olivového oleje společně se zázvorem. Navíc budou vlasy krásně vonět.

Na suché vlasy

Tentokrát olivový olej zahřejte, přidejte éterický olej k léčbě vlasů a užijte si, jak vaše hříva získává zpět svou energii.

Jako sprej na vlasy

Vezměte láhev s vodou, přijdete 1 lžičku mořské soli a 1 lžičku olivového oleje. Nasaďte na vršek láhve rozprašovač a máte přírodní sprej na vlasy.

I pro pány na vousy

Pánové můžou olivový olej rovněž kombinovat s esenciálním olejem podle vlastních vůní a budou tak mít ideální směs pro husté a zdravé vousy.