Všímejte si malých radostí v životě

Všímejte si malých radostí v životě

V tom všem stresu a rychlosti každého dne často opomínáme vnímat příjemné maličkosti, které nám sám život a situace, kterými procházíme, přináší. Nyní si však uvařte kávičku a pojďte si s námi projít pár okamžiků, které jsou malými radostmi v běžné dni. V


V tom všem stresu a rychlosti každého dne často opomínáme vnímat příjemné maličkosti, které nám sám život a situace, kterými procházíme, přinášíCloseup of a beautiful smiling young woman.

Nyní si však uvařte kávičku a pojďte si s námi projít pár okamžiků, které jsou malými radostmi v běžné dni. Vyplněný formulář na poprvé. Žádné chybějící pole ani špatný údaj. A hned na první pokus. Tomu říkáme úspěch. Vůně deště. Opravdu je malou radostí v našem životě. Až na vás bude příště pršet, místo zběsilého úprku se zastavte a přivoňte si… Čtvrt rok s pravidelnou výplatou. Ti, kterým chodí peníze s několika týdenním zpožděním, nám jistě dají za pravdu. Pravidelná výplata je důvod k radosti. Někdo ji nemá vůbec… Usínání v čistě povlečených peřinách. Není co dodat, prostě to tak je! Happy hours v barech a restauracích. I u nás již najdete podniky, které oslavují speciální „happy hours“ a když se vám v pátek večer podaří na takový natrefit, zaplatíte za celou noc mnohem méně než jindy. Oloupání skořápky z vařeného vajíčka v jednom kuse. Jistě se rozčilujete stejně jako my, když se vám skořápka po milimetrech drolí v ruce. Tanec v autě a hlasitý svobodný zpěv. Je jedno, že zpíváte falešně. Užijte si to a pobavte i své okolí. Zelená vlna. Tedy okamžik, kdy se proti vám nespiknou všechny semafory na cestě. Spontánní dobrodružství. Plány jsou sice fajn, ale občas nás rozveselí právě něco naprosto bezhlavého. A to v každém věku! Když se vám podaří vstát o něco dřív a místo spěchu na autobus zjistíte, že máte čas i na ranní kávu. Záchvat smíchu. Jestliže vás někdo rozesměje tak, že vám tečou slzy nebo naopak, že nemůžete smíchy popadnout dech, pak také prožíváte neobyčejnou životní radost. Jestliže vás nikdo v okolí nedokáže rozesmát, zůstává to holt na vás. A kdo by se rád nezasmál sám sobě? Zrušené plány, které vám stejně nešli pod nos. Nakonec máte pocit, že se na vás vesmír usmál a akci za vás zrušil. Uf. Když najdete peníze ve starých riflích nebo v kabelce, kterou jste nepoužila několik měsíců. Není nad to občas projít kapsy. Když hledáte na Googlu něco primitivního a zjistíte, že stejné spojení hledalo již mnoho lidí před vámi. No uznejte, není občas fajn zjistit, že to co nevíte, neví ani ostatní?