Bude vám zobat z ruky

Bude vám zobat z ruky

Má vaše soužití perspektivu? Vydržíte, nebo se rozejdete? To kdybyste věděla předem! Někdy úplně stačí mít oči otevřené, zachytit varovné signály… a chytré horákyně dokážou vrátit narušený vztah do správných kolejí. 


Největší problém je odcizení. Nedostatek zájmu bolí, ať jde o citové zanedbávání nebo o fyzickou odtažitost. Pokud se s tím nechcete smířit, začněte citovou zeď postupně bořit. Dívejte se svému partnerovi do očí, když mluví (přestože neříká zrovna to, co chcete slyšet). Každý den iniciujte fyzický kontakt, i když to bude jen držení rukou, pohlazení, letmý polibek. Vzpomeňte si na dobu, kdy jste spolu chodili, kdy jste si byli nejbližší. Nalaďte se na příjemné vzpomínky a hned vám to půjde líp.

Výčitky jsou cesta do pekel

Páry, které řeší domácí hádky stylem „oko za oko, zub za zub“, nevyřeší vůbec nic. Vzájemné urážky a výčitky způsobují citové rány, které se jen těžko hojí. Až ve vás příště bude bublat vztek, počítejte do deseti. A stížnost se pokuste zformulovat jako přání. Místo výčitky „Jak jsi, ksakru, mohl zapomenout, že máme dneska velký nákup?!“ řekněte: „To se může stát každému, příště ti nákup včas připomenu.“ A pokud vybuchne naopak váš partner, zaskočte ho vlídnou reakcí. Uvidíte, že to zabírá. Pokud jste to vy, kdo řekne něco nevhodného
v nevhodný okamžik, omluvte se a dejte si záležet, aby to znělo upřímně. Pokud se v něčem mýlíte, přiznejte to. Že se vám to zajídá? Pak to přijměte jako hru.

A mějte na paměti, že spokojené partnerství závisí především na diplomacii ženy. Ty chytřejší umějí s muži manipulovat. Naučte se to a váš partner vám bude zobat z ruky.

 

 

(eh)

Foto: www.pixmac.cz