Trip po Evropě: Vyrazte teď hned!

Trip po Evropě: Vyrazte teď hned!

Nebaví vás ležet na lehátku a spíše se vám zachtělo poznávat? Neseďte doma  a naplánujte si výlet, co se vám zapíše do vzpomínek. Máme tipy na skvosty napříč Evropou, jež prostě musíte vidět, objevit a vyblejsknout se s nimi v pozadí. Neváhejte, už včera totiž bylo po


Nebaví vás ležet na lehátku a spíše se vám zachtělo poznávat? Neseďte doma  a naplánujte si výlet, co se vám zapíše do vzpomínek. Máme tipy na skvosty napříč Evropou, jež prostě musíte vidět, objevit a vyblejsknout se s nimi v pozadí. Neváhejte, už včera totiž bylo pozdě.

Sunrise.. Neuschwanstein Castle, Bayern, Germany | by İLHAN EROGLU:

Po stopách šíleného panovníka: Směr Bavorské Alpy

Jakmile se vám naskytne pohled na zámek Neuschwanstein,  který nechal vybudovat sám Ludvík II. Bavorský, tak se vám nad tou krásou  zastaví dech a vzdáte tomuto králi, co to podle dostupných informací neměl v hlavě v pořádku, hold. I když ve vladařských povinnostech dvakrát nevynikal, tak jeho záměr vystavit pohádkový zámek se vyplnil na jedničku. Nebudeme vás nijak zatěžovat suchopárnými informacemi a raději připojíme fakt, že když už budete tak dalekou od rodné hroudy, měli byste rozhodně zamířit i na další Ludvikovy zámky. Ten jeden Hohenschwangau budete mít od Neuschwasteinu sotva pár kroků a na malebné bělostné sídlo Linderhof v Alpách, který se jako jeden z mála může pochlubit nevšední jeskyní, kde Ludvík nacházel tolik kýžený klid, stejně tak.  

Berchtesgaden: Místo, co vám ukradne duši

Obersee Lake, Bavaria Germany #travel: Milujete poznávání, hory čnící až do mraků a vzduch, co voní bystřinami a alpskými loukami ? Na nic nečekejte a vyrazte do rakouské oblasti Berchtesgaden. Tento alpský kout v Německu si zamiloval i sám Adolf Hitler. Jeho horská chata Kehlsteinhaus dnes láká stovky turistů, kteří se do útrob objektu neváhají vyvézt výtahem, zatímco tomu všemu předchází prudké šesti kilometrové stoupání horskými serpentinami. Pokud se tady nechcete setkat s návalem turistů, rozhodně si přivstaňte, ať jste tady mezi prvními. Po té mohou vaše kroky směřovat k jezeru ledovcového původu Königsee, co láká na projížďku lodí k malebnému kostelíku svatého Bartoloměje. Láká vás procházka plná dobrodružství? Tak pak zvolte soutězku Almbachklamm, kde si přijdete na své.

Dva tipy na dva výlety

- Pokud vás láká spíše sluníčko, zajeďte si do Říma, nebo pro nás bližších Benátek. Atmosféra plná romantiky vám rozhodně udělá dobře. - Řadíte se mezi milovníky sýrů? A co takhle vyrazit do Holandska, přesněji na proslulé sýrové trhy do městečka Alkmaar, které se právě tady konají každý pátek. Zdroj: tumblr.com; pinterest.com