Destinace, které se dotknou vašeho srdce: Tady prostě necháte kus svého já!

Destinace, které se dotknou vašeho srdce: Tady prostě necháte kus svého já!

O tom, že je na světě nespočet fantastických míst, není pochyb. Ale pak se najdou ty, co vám ukradnou srdce natolik, že prostě podlehnete tamními kouzlu a bude vás to táhnout zase tam, kde jste už jednou byli. I když jste vždycky fandili názoru, že podruhé na stejné místo vás nedotáhne nikdo ani heverem. Přesně na tyto pocity si sáhly naše čtenářky. Pojďte si společně s námi vyslechnout jejich vyprávění vonící dálkou exotiky.


 

Cancun, Mexico – Amazing Pictures - Amazing Travel Pictures with Maps for All Around the World:

Za mě jednoznačně Mexiko

„K Mexiku mě pojily hluboké sympatie už od dětství, kdy jsem hltala jednu mexickou telenovelu za druhou a už v té době si přísáhala, že to tam prostě musím vidět. Po dvaceti letech se mi mé přání konečně splnilo a nejen to. Na pláži v letovisku Cancún jsem řekla své ano tomu nejlepšímu muži. Líbánky, které jsme tady strávili, nejenom přesáhly naše představy, ale pochopili jsme, že štěstí není podmíněno ničemu jinému, než tomu, co si nosíme v hlavě. Místní lidé jsou bezprostřední, vesměs chudí, ale šťastní. Mexiko je zemí kontrastů, pálivých papriček a pro mě i uvědomění si sami sebe. Rozhodně doporučuju navštívit bezkonkurenční Tulum, Ostrov žen – Isla Mujeres a turisty milovaný Los Cabos alias Konec světa. Rozhodně se nebojte ochutnat jídlo, které prodávají místní na ulicích. Je to naprostá  lahoda,“ vysvětluje Jana Bezdeřská, která posledních pět let jezdí na dovolenou pouze a jenom s německými cestovkami.  

Když chci vypnout, jedu na MauriciusMauritius, Grand Baie More:

„Jakmile člověk jednou zamíří na Mauricius, už nikdy nechce nikam jinam, protože tu krásu, co právě tady spatří, bude chtít porovnat s tím, co jinde prostě neuvidí. Mark Twain to vystihl úplně přesně: Bůh stvořil nejdříve Mauricius a teprve podle něj pak ráj. Pokud tento ostrov v Indickém oceánu nenavštívíte, budete si myslet, že jsem navedená a placená za reklamu. Jenomže reklamou jsou místní krásy, nekonečné písečné pláže v tónu slonové kosti, modrá hladina oceánu na sto způsobů, palmy, co chtějí být nadosah slunci, džungle, vodopády a  nekonečné plantáže cukrové třtiny. Rozhodně zdolejte horu Le Morne, vyblejsknete si nevšední písečné duny Chamarel, spořádejte kari na banánovém listu a nakonec zamiřte do přírodní rezervace La Vanille," radí Radka.

 

Do Thajska se vracím každý rok v prosinci

Ko Samet Island in Thailand For Couples: „Některým se Thajsko zajedlo, ale já ho miluju snad čím dál víc. Ta země je prostě plná úsměvů, barev, nádherných a osamocených pláží (pokud tedy víte, kde je hledat) a rozhodně nevšední historie. Nedám dopustit na ostrůvek Phi Phi, na bývalé hlavní město Ayuthaya, komorní, tichý a co se týká pohádkových pláží ostrov Ko Samet, kousek od Bangkoku. Nemůžu se dočkat pátého prosince, kdy všeho nechám a odletím do mého soukromého ráje, tedy do jednoduše zařízeního bungalovu na pláži s výhledem na malebnou thajskou zátoku,“ prozrazuje Magdaléna Elena Černá své záměry.

 

 

 

 

 

 

 

 

furkl.com; pinterest.com; dreamtours.pl