Přátelé s výhodami aneb Fenomén zvaný friendly sex

Přátelé s výhodami aneb Fenomén zvaný friendly sex

Říká se, že přátelství mezi mužem a ženou neexistuje. Jeden (či oba) začne dříve či později žárlit a vyžadovat více. Hranici mezi přátelstvím a partnerstvím lze překročit snadno, ale cesta zpět nevede. Jak z toho ven? Řešením je sexuální přátelství.  


 

Jsou mladí, nechtějí se vázat, netouží se usadit a chtějí si užívat. A potřebují sex. Čím dál častěji se tak setkáváme s novým druhem vztahu mezi mužem a ženou, který můžeme zařadit právě na pomezí partnerství
a přátelství. Kamarádství s výhodami. Má sex mezi kamarády nějaká pravidla? A co když jeden zatouží po něčem víc?

Kamarád taky rád

Sexuální kamarádství, přátelé s výhodami, friendly sex. Kamarádi s benefity jsou definováni jako dva přátelé, kteří mají občasný sex bez citové zainteresovanosti a bez příslibu monogamního vztahu nebo jiného závazku. Mladí lidé se stále častěji podléhají fenoménu singles, což jsou lidé, kteří žijí sami, budují kariéru a netouží po závazcích. A právě nechuť k závazkům je přivádí do náručí kamarádů. Mladí lidé k životu sex prostě potřebují, ale mnohem jednodušší a také bezpečnější se jim zdá sex s kamarádem, než obhlížení barů a vybírání náhodných cizích sexuálních partnerů.

Friendly sex jako přestupní stanice

Odborníci říkají, že sexuální kamarádství může být dobrým přechodem mezi vztahy. Pokud se po dlouhých letech rozejdete s partnerem, cítíte se sama, na což jste nebyla zvyklá. A dříve či později vám sex přirozeně začne chybět. Ale necítíte se na to jít balit cizince do baru? Pak je nejjednodušší cestou k sexu právě kamarád.

Mějte jasno!

Pokud chcete vsadit na kartu sexuálního přátelství, musíte mít oba dopředu jasno v tom, co od sebe vzájemně očekáváte. Opravdu berete váš vztah pouze jako kamarádský? Dokážete oddělit přátelství od sexu? Budete schopní jít s partou dalších známých jít posedět do baru bez výčitek svědomí? Dokážete spolu fungovat
i po tom, co sex mezi vámi skončí? Pokud se bojíte a nejste si jistá, raději se do přátelství s výhodami nepouštějte!

Myslíte na vztah? Ruce pryč!

Stejně tak zapomeňte na přátelství s benefity v případě, že si s kamarádem dokážete představit partnerský vztah. Začnete si totiž dříve či později slibovat něco víc a budete zklamaná, že vaše city nejsou opětovány. Zapomeňte také na romantické výlevy, dárečky nebo společné snídaně. Friendly sex začíná a končí v posteli, nic víc do něj netahejte! A pak se nezlobte, že kamarád básní o prsaté servírce.

I přátelství s výhodami má svá pravidla

Žádné závazky. Žádné city a emoce. Žádná láska. Žádné výčitky. Jen sex. Nic víc. Aby to však fungovalo,
musí být stanovena jasná pravidla! A jaká jsou obecná pravidla pro přátelství s benefity?

1. Který je ten pravý?

Vyvolený kamarád by vás měl fyzicky přitahovat. Neměl by být z okruhu nejlepších přátel, pro případ, že by výhodné přátelství skončilo fiaskem. Sex s ním vás musí bavit, jinak sexuální přátelství nemá cenu.

2. Pondělí a středa, sex je třeba

Chodíte spolu do kina, jezdíte na společné víkendy a každý den si píšete? Upřímně, už jste spíše ve vztahu, než v přátelství. Proto si stanovte dopředu dny, kdy se budete vídat. A mimo tyto dny jste si vzájemně tabu! Nestarejte se, co dělá ten druhý, mohlo by dojít k hádce.

3. Jde jen o sex!

Neustále mějte na paměti, že v této formě vztahu jde jen o sex! Nic k sobě necítíte, nejste na sobě závislí, nemáte potřebu se vídat jindy, než v určené dny, nepíšete si zamilované zprávy ani si nevyznáváte city. Pokud
k němu začínáte cítit více než přátelství, dejte ruce pryč dřív, než dojde ke zlomenině srdečního svalu! Základem sexuálního přátelství je sex bez citů a závazků. Zamilovat se je nepřípustné!

Nepropásněte další šanci!

Přátelství s benefity vám supluje partnera. Dávejte si však pozor, aby vás sexuální přátelství nestálo opravdový vztah. Mějte oči otevřené a udržujte si nadhled. Pokud se potenciální partner objeví, neodmítejte ho! Pak byste mohla kvůli kamarádství s výhodami propásnout opravdový vztah s mužem, který by vás miloval a myslel to s vámi vážně.

Žádná pravidla nás od lásky neuchrání. A stejně tak nás neuchrání před zklamáním a zlomeným srdcem.
Často je to ženské srdce, které bývá zlomené. Proto dobře zvažte předem, zda takové kamarádství dokážete ustát.

 

Jaký názor na sexuální přátelství máte vy? Máte s ním sama zkušenosti?