Způsoby jak zklidnit tělo i mysl

Způsoby jak zklidnit tělo i mysl

Svět kolem nás se nám zdá příliš hektický. Nevíme, jak ho na chvíli zastavit. Jsme otrávení stresem. Pozitivní přístup je na hony vzdálený. Jak v takové situaci zklidnit tělo i mysl? ID-100370439Možná vás někdy napadne, jak se dokážou úspěšní lidé na chvíli zastavit. Jak si dokážou nepřipouštět všechen ten tlak ze svého okolí. Jak odbourávají stres a neklid? V podstatě to není nic složitého, jen musíte zvládnout pár základních pravidel a naučit se sebekázni.

Začněte stop stavem

Vždy jste to jen vy sami, kdo dokáže rozhodnout o tom, co se s vaším podvědomí i vědomím děje. Jen vy dokážete říct „stop“. Nastavit své myšlení jinak. Jestliže jste se dostali do bludného kruhu, ze kterého není cesty ven, je nejvyšší čas se na chvíli zastavit. Vezměte si den dovolené a jděte se projít někam daleko. Nebojte se ujít 10km a dát si ve vedlejší obci či ještě dál dobrý oběd. Zamyslete se nad tím, jakou cestu už máte za sebou a zda je váš cíl opravdu tak vzdálený, ať už toužíte po větším zisku, po dobře fungující rodině nebo po složení zkoušky ve škole. Zaměřte se na to, co jste pro svůj cíl doposud udělali a zda je na čase zvolit jinou cestu za svým snem, nebo pokračovat v této. Nevzdávejte to však úplně. Hledejte jiné možnosti. Ne důvody proč skončit.

Vyřaďte negativní myšlení a slova začínající na „NE“

Zapomeňte na všechny ty špatné našeptávače, které se vám v hlavě denně rodí. Nepřemýšlejte nad tím, co by – kdyby. Nenechte si do mysli vpustit pochybnosti. Musíte svou mysl ovládat, abyste ji mohli změnit k pozitivnějšímu přístupu a to je úkol číslo jedna. Nedovolte domněnkám, aby ovládaly vaše budoucí kroky. Kdykoliv přijde černá myšlenka, rozeberte si ji v hlavě. Na čem je postavená? Tvoří ji reálny základ, nebo je výplodem naší fantazie? Obvykle totiž strach pochází z nedůvěry, nikoliv z toho, co se skutečně děje. Vyřaďte tedy i negativní smysl slov. Vše co začíná na „ne“ můžete nahradit pozitivním smyslem slova. Například „nevyjde to“ nahraďte „zvládnu to“. „Nemám na to“ zaměňte za „Mám obavy, ale pracuji na tom a výsledek se brzy dostaví“, atd…

Zapomeňte na slova „Zkouším, Doufám, Snažím se“

Jestliže se do něčeho pustíte, postavte se k tomu, jakoby se všechno co od toho očekáváte už dělo. Chcete se učit angličtinu? Pak s tím prostě začněte, neříkejte, že se snažíte. Buď to děláte, nebo ne. A je jedno, jaký je v tuto chvíli výsledek. Pracujete na sobě, na určité změně a to je to podstatné. Stejně jako slova začínající na „Ne“ přinesou spíše negativní výsledek, stejně tak vás podvědomě demotivují slova, jako zkouším a snažím se. Najděte pozitiva i v situacích, které vás rozčilují. Alespoň jednu malinkatou pozitivní myšlenku hledejte každý den. Brzy to budete dělat automaticky.

Woman meditating in living roomUvolnění mysli i těla

Bylo nezbytné zrekapitulovat fakta, která mnozí z nás jistě ví, ale mnohdy se jimi vůbec neřídí. Jestliže chcete uvolnit mysli, musíte si nastavit určité skutečnosti jinak. Využijte fakta, opřete se o ně a vydejte se vstříc svému vlastnímu klidu. Jestliže budete mít klidnější mysl, i tělo přestane být v napětí a neustále zaťaté. K podpoře obojího je vhodné meditovat. Jestli to sami neumíte, najděte si mentora, který se meditacemi zabývá, po pár lekcích už je budete sami zvládat levou zadní. Uvidíte, že pár minut denně vám nastolí rovnováhu mysli a přivede nejenom nové myšlenky a nápady. Pro milovníky čtení, je skvělým psychickým odpočinkem knížka, nebo například sbírání hub. Nezapomeňte však ani na fyzicky pohyb. Pokud se vám nechce na podzim začínat třeba s běháním, můžete se zaměřit na klidnější formu protažení, kterou je například jóga či pilates. Od věci nejsou ani akčnější sporty, jako například kruhový trénink a to zejména pro ty, kteří se potřebují u aktivit opravdu vyřádit. Mysl i tělo jsou propojeny a proto je nezbytné dobíjet energií oboje. Jedno bez druhého ale také špatně funguje, zaměřte se proto na chvíli sami na sebe a dokonale si odpočiňte.

 

Pár rad na závěr:

Stanovte si reálné cíle a namotivujte se, proč byste právě tohle měli dělat.

Chcete svého cíle dosáhnout co nejrychleji? Udělejte pro to každý den alespoň maličký krok.

Meditujte a poznejte svou mysl i jinak.

Prožijte každý svůj cíl už teď. Jakoby vše bylo reálné. Jakoby se to už stalo.

Pracujte na sobě.