Sedm tipů jak si získat rodiče partnera/ky

Sedm tipů jak si získat rodiče partnera/ky

Přes všechny vtipy o tchýních je pravdou, že občas je složité vyjít s rodiči svého partnera či partnerky. Existuje však pár tipů, které vám pomůžou navázat dobré vztahy. Udělat dobrý první dojem na rodiče svého milého musíte opravdu na první setkání. To je totiž to


Přes všechny vtipy o tchýních je pravdou, že občas je složité vyjít s rodiči svého partnera či partnerky. Existuje však pár tipů, které vám pomůžou navázat dobré vztahy.

meet-the-parentsUdělat dobrý první dojem na rodiče svého milého musíte opravdu na první setkání. To je totiž to nejdůležitější. Zde je sedm bodů, které vám k tomu pomůžou…

Skloňte kompliment jejich domovu

Pokud se s nimi máte potkat v jejich domě, jedna z prvních věcí, které můžete pro dobré vztahy udělat, je když po vstupu do bytu či domu pochválíte výzdobu, obrazy, nábytek či dobrou večeři. Ukáže tím, že jste věnovali dostatek pozornosti věcem, na kterých si dali záležet a uděláte první vstřícný krok.

Podělte se s nimi o tom, co jste o nich slyšeli

Ukažte jim, že vám na nich záleží tím, že se jim svěříte, že jste o nich se svým partnerem již dříve hovořili. Dobrý dojem uděláte zejména, pokud máte něco společného. Může to být oblíbený sport, láska k zahradničení, nebo téma oblíbených filmů.

Zeptejte se jich na zábavné historky o jejich synovi / dceři

Snad všichni rodiče rádi mluví o svých dětech, zejména pokud mohou vzpomínat na zábavné zážitky z jejich dětství, nebo takové, na které jsou pyšní. Dejte jim šanci a zeptejte se jich na jejich ratolest.

Mluvte i o sobě

Naopak můžete vtipnou anekdotou pobavit rodiče svého partnera i jeho samotného tím, že zpestříte večer či odpoledne zábavným vyprávěním.

Požádejte je o radu

Lidé jsou obvykle polichoceni, když mají pocit, že jim důvěřujete natolik, aby vám poradili. I když se vám může zdát, že je to příliš brzy, uvidíte, že dotazem na hobby, které má partnerův tatínek rád, nebo dotazem na nákup oblečení či vaření maminky partnera uděláte fakt dojem.

Podejte pomocnou ruku

Samozřejmě v rámci situace, tedy například pomozte s přípravou jídla na stůl, nebo naopak po jídle nádobí skliďte. Ukáže tak, že jste ohleduplní a oceňujete jejich úsilí při přípravě společného setkání.

Obracejte otázky

Aby nevznikly nepříjemné situace trapného ticha, obracejte otázky i na ně. Když se vás zeptají na dětství, vy se jich na oplátku zeptejte, kde vyrostli. Když se vás zeptají na práci, zajímejte se o jejich zaměstnání. Jestliže jste se zrovna vrátili z dovolené, zeptejte se jich, kde doposud cestovali oni. Je to sice základní konverzace, ale přijde vhod ve chvílích, když by mělo nastat trapné ticho.