5 věcí, díky kterým bude váš obývák útulnější

5 věcí, díky kterým bude váš obývák útulnější

Je váš obývací pokoj funkční, ale přesto cítíte, že není tak docela útulný? Chcete, aby byl přívětivější a přímo lákal k odpočinku i konverzaci? Podle odborníků na bydlení z webu Biano.cz stačí udělat jen pár drobných změn a hned se vám bude obývat lépe. Inspirujte se.


Televize stranou Televize má podobný účinek na konverzaci jako chytrý telefon. Ničí ji. Vaše oči neustále sjíždí k zapnuté obrazovce, ztrácíte nit a dialog vázne. Zkuste televizi přesunout z čela místnosti ke straně, pověste ji nad krb nebo ji klidně odneste do jiné místnosti. Čas trávený s rodinou v obývacím pokoji bude mít najednou úplně jinou hodnotu.

Oblé tvary Oblé tvary obecně vytváří příjemnější pocit, než ty hranaté. Vyměňte klasický konferenční stolek za oválný, na podlahu položte kulaté či oválné koberečky, vedle gauče postavte pořádný ušák nebo zavěste kulatý lustr. Nebo všechno najednou.

Zeleň Je známo, že zelené rostliny čistí vzduch a zlepšují náladu. Už to je důvod, proč je v domácnosti mít, ale ony navíc i skvěle vypadají. Zkuste třeba vysoké stropy trochu opticky snížit závěsnými květinami nebo udělejte dominantou místnosti vzrostlou palmu, fíkus nebo klidně velký kaktus.

Více druhů osvětlení Kromě centrálního lustru je fajn mít v obývacím pokoji možnost zvolit si druh osvětlení podle denní doby, nálady či účelu. Chcete tu trávit skutečně hodně času? Pak by neměla chybět stojací lampa, stolní lampičky, bodové osvětlení a svíčky. A volte spíše tlumené, teplé světlo, než to ostré a studené.

Deky a polštáře Nejspíš nejjednodušším a nejlevnějším způsobem, jak zútulnit jakýkoliv prostor, je přidat hromadu měkkých polštářků, teplých dek a plédů. Až se do nich zaboříte, bude vám jasné, že to je přesně to, co vašemu obýváku chybělo.