Tunisko na vlastní kůži: Dostupná dovolená všem, slunce a špičkový servis

Tunisko na vlastní kůži: Dostupná dovolená všem, slunce a špičkový servis

Když jsme spolu s partnerem uvažovali, kam vyrazíme na sklonku září za teplem, napadlo nás Tunisko. Mnozí z našeho okolí tuto zemi severní Afriky zavrhovali, jiní byli poměrně nadšení. A tak nám to nedalo a 11 prosluněných dní jsme se se rozhodli strávit právě tady. A teď,


Když jsme spolu s partnerem uvažovali, kam vyrazíme na sklonku září za teplem, napadlo nás Tunisko. Mnozí z našeho okolí tuto zemi severní Afriky zavrhovali, jiní byli poměrně nadšení. A tak nám to nedalo a 11 prosluněných dní jsme se se rozhodli strávit právě tady. A teď, když na naše uplynulé tuniské dobrodružství vzpomínáme, jsme rádi, že jsme této destinaci dali šanci.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/de/f3/76/def376e7b7e6311b56eb492a781c6c00.jpg Podobně na tom byla také Markéta, která váhala, kam před podzimem v české kotlině uteče. „Všichni nás od Tuniska zrazovali, já se ale rozhodla, že to prostě prozkoumám na vlastní oči. Držím se totiž hesla, že člověk může slyšet o všem z vyprávění třeba po sté, ale nic se nevyrovná tomu, když to prožije, pozná či ochutná sám,“ svěřuje se temperamentní brunetka. A my rozhodně přikyvujeme na souhlas.

Písčité pláže, průzračné moře a hřejivé doteky slunce

Můžete se hravě vyvalit na lehátku, zapomenout na všechny strasti a užívat si šumění moře, náruč zlatavých paprsků a přitom stíhat popíjet koktejl, který vám v rámci all inclusive připraví usměvavý barman. Navíc tamní moře je vhodné jak pro neplavce, tak pro rodiny s dětmi, protože sestup do vody je opravdu velmi pozvolný. Žádné ostré kamínky, mušle, nebo tak něco, prostě měkoučký písek jako ta nejpohodlnější peřina. My jsme byli na tuniské pevnině a byli jsme moc spokojení. Samé superlativy si vysloužila také ostrov Djerba, kde svítí sluníčko téměř 300 dní v roce.

Co se vyplatí vidět a zažít?

Sidi Bou Said, Tunisia. All of the buildings look as if they had just been whitewashed! A most enjoyable visit.: Vzhledem k tomu, že na vyloženě plážovou dovolenou nejsme ti správní adepti a navíc milujeme poznávání. Tak jsme se vydali do bájného Kartága, zamířili do Antoniových lázní a pak do nádherného romantického bílo-modrého městečka Sidi Bou Said, které připomíná Santorini. Romantici tělem i duší musí právě sem, protože se právě tady natáčela Angelika. Můžete tak omrknout schodiště, kudy Angelika běžela, nebo palác slavného Joffreye de Peyraca. V krámcích si rozhodně vysmlouvejte líbivou ptačí klec, jež je pro Sidi bou Said tolik typická. Nádherné zážitky jsme si do Česka přivezli také díky velbloudí karavaně.

Pár poznatků na závěr

Peníze si proměňujte postupně, tamní měna se nesmí vyvážet ze země. Buďte na hotelový personál milí, laskaví. Uvidíte, že se vám to vrátí. Arogantních turistů je totiž všude dost. Smlouvejte a smlouvejte. Užívejte si to stejně jako obchodníci sami. Odměňte je bakšišem. Pro vás je to zanedbatelná částka, pro ně zdroj potřebných příjmů. Cena za zájezd na 11 dní se pohybuje kolem 9 000 - 12 000 Kč. Záleží na vašich preferencích a nárocích. Obecně doporučuji volit hotel s alespoň čtyřmi hvězdičkami. Africký standart je totiž o něco nižší. Pláže jsou hlídané, cítili jsme se bezpečně.  Všude panoval klid, pohoda a úsměv. weheartit.com, pinterest.com