Halloweenské mlsání pro děti!

Halloweenské mlsání pro děti!

Možná vás na tento anglosaský svátek dvakrát moc neužije, ale naše nejmenší prostě baví. Přinášíme vám super nenáročnou inspiraci na nefalšované halloweenské pohoštění. A pokud chcete být prohlášena za maminku roku, uspořádejte rovnou strašidelnou party. Vaše malé štěstí bude radostí bez sebe a věřte nám, že vy ještě dvakrát víc, když zpozorujete ty hvězdičky nadšení v dětských zracích. Takže jde se na to!


Ne, nemusíte tvrdnout  u sporáku hodiny a hodiny, my se totiž držíme názoru, že prostě stačí opravdu dobrý nápad.

 

Strašidla na několik způsobů

Banán oloupejte, překrojte na půl a po té seřízněte, ať máte hned čtyři plátky a šup s nimi do rozpuštěné bílé čokolády. Strašidlu připevněte čokoládový obličejík a máte hotovo. Podobně můžete využít i jiné ovoce. Milujete brownies, nebo preferujte český perník? Nakrájejte ho na kostky a na každou z nich položte marshmallow bonbon a přelijte bílou čokoládovou polevou. Z proužků listového těsta dětem upečte halloweenské hady, které posypete mákem, sezamem, nebo lněným semínkem.

Spooktacular Halloween brownies:

Čarodějnický klobouk a prsty

Nedáte dopustit na báječné cupcaky, které se u vás doma prostě moc dlouho neohřejí? Těsto zvolte podle osvědčeného receptu a ozdobte krémem, který obarvíte potravinářským barvivem podle fantazie. A pak na čokoládový penízek upevněte zmrzlinový kornout a vyšperkujte ho ve stylu klobouku nezbedné čarodějnice. Z těsta, ze kterého pečete máslové sušenky, můžete vytvarovat hrůzu nahánějící prsty. Rozprostřete je po bocích talířku a doprostřed postavte misku s marmeládou. Creepy Halloween party food - shortbread cookie ghoul fingers. A whole new twist on "ladyfingers" I suppose: Vhodnou alternativou je také slaná varianta, do slaného těsta tak můžete připojit bylinky a jako dip použít kečup, nebo jinou pikantní červenou omáčku.

 

 

 

Čokoládový dort ryze nevšední!

Klasický čokoládový dort, nebo čokoládový řez upečte podle svých nejlepších zkušeností. Potřete krémem, ale pamatujte na to, abyste si nechali trochu korpusu bokem, který nadrobíte a posypete jím celý výtvor. Vytvoříte tak efekt hlíny, kam zaboříte oranžové tykve, jež jsou symbolem Halloweenu.

 

Zdroj: bettycrocker.com; howdoesshe.com, thekitchn.com