Panama: Romantické pláže jako z plakátu, mrakodrapy deroucí se do mraků a opravdová chuť banánů.

Panama: Romantické pláže jako z plakátu, mrakodrapy deroucí se do mraků a opravdová chuť banánů.

Milujete dobrodružství, dlouhý let vám nevadí a toužíte poznat něco, co se jen tak jinde ve světě nevidí a navíc se nebudete moci nabažit pocitu, že Pacifik šplouchá jenom pro vás? Tak pak zabalte kufry a otevřete srdce Panamě, jež umí okouzlit na tisíc způsobů. Své o tom


Milujete dobrodružství, dlouhý let vám nevadí a toužíte poznat něco, co se jen tak jinde ve světě nevidí a navíc se nebudete moci nabažit pocitu, že Pacifik šplouchá jenom pro vás? Tak pak zabalte kufry a otevřete srdce Panamě, jež umí okouzlit na tisíc způsobů.

Starfish Beach, Bocas del Toro, Panama:

Své o tom ví i naše čtenářka Kateřina Slámská, která na Panamu prostě nedá dopustit. „ České cestovky ji teprve začínají objevovat, kdežto s těmi zahraničními do této země létám už nějaký ten pátek a opravdu se pokaždé vrátím nadšená. Střední Amerika a Karibik mě naprosto uchvátily.“ Vzhledem k tomu, že Katka Panamu zná, jsme ji pro vás neváhali vyzpovídat.

Jak dlouho trvá let?

Nejčastěji lítám z Německa, nebo z Paříže a v průměru to vychází na necelých 15 až 16 hodin. Vesměs se jedná o přímé lety z těchto metropolí, ale ne vždy je tomu tak. Můžete také natrefit na mezipřistání v USA. Koukejte po zájezdech například od německých cestovek. Mají skvělý servis a ceny jsou také úplně někde jinde.

Jste očkovaná?

Do Panamy není potřeba žádné povinné očkování a sama jsem očkovaná pouze proti žloutence typu A a i B, břišnímu tyfu a tetanu.  Je opravdu na každém z vás, jaké riziko je ochoten podstoupit a jaké má v úmyslu minimalizovat. Vybavte se také účinným repelentem.

Jak je to v Panamě s bezpečností?

I když se jedná o jednu z více vyspělejších států Střední Ameriky, tak je třeba mít se na pozoru a zbytečně neriskovat. Temným uličkám se vyhněte, nedejte na odiv, že jste bohatý turista a pokud jedete s cestovkou vždy dodržujte doporučení delegátů. Obecně platí, že turistická centra jsou mnohem bezpečnější. Já si ale myslím, že okrást vás mohou i v Česku.

Pro jaké turisty je Panama jako stvořená?

Řekla bych, že v Panamě si přijde na své opravdu každý. Jak milovník pláží s bílým pískem a průzračnou vodou, tak ten, který dlouho nevydrží sedět na lehátku a vyrazí objevovat. A že těch variant k objevení tady vůbec není málo. 16 days until travel freedom!! Bocas del Toro, Panama.:

Tipy na výlet

Za pozornost stojí hlavního města, kde se snoubí mrakodrapy v jedné části a španělská koloniální architektura a její historické centrum Casco Viejo, které má rozhodně příběh. Adrenalin můžete pokořit zdoláním tamní sopky, mnoho turistů láká proslulý Panamský průplav se svými zdymadly Miraflores. Potápěči a milovníci božských pláží s vyhřátým pískem v barvě lučního medu si přijdou na své na ostrůvcích Boccas Del Torro.

Co miluju?

Fantastické banány, které mi chutnají ze všeho nejvíc právě tady. I když v Dominikáně mi zachutnala jejich smažená verze. Poprvé v životě jsem na vlastní zraky spatřila velryby. Další prvenství kvůli, kterému nedám na Panamu dopustit. Navždy budu mít v paměti i v srdci výhled na místo, kde se střetávají vody Pacifiku a Karibského moře. etsy.com; twitter.com, pinterest.com