Když nemáte náladu, jste podráždění a bez energie! Víme, jak se bránit!

Když nemáte náladu, jste podráždění a bez energie! Víme, jak se bránit!

Kolem půl čtvrté se vám samo sebou zavírají zraky, nálada je už dobré tři dny v trapu a s partnerem vám jdou na jedničku jedině hádky? Zatáhněte brzdu a změňte to dřív, než milému rupnou nervy a změní lokál. Díky našim tipům vás bude život zase bavit a uvidíte, že stačí málo.


 

Zpomalit není hřích a normálně to pomáhá.

Známe to asi všichni. Honíte se v práci, pak běžíte pro děti do školy, doma pořádáte maraton, ať máte všechno v cajku a večer jste natolik frustrovaná a vnitřně nespokojená, že to pak schytá i váš mužskej, co to s vámi myslí dobře, ale prostě vám není po chuti, že se chce k vám přitulit. Nemusíte mít všechno ťip ťop, nemusíte denně vychystávat teplou večeři a mít napečeno k snídani jako pro regiment. Ono se to tu a tam nezblázní, za to vy byste dříve či později klidně mohla.

 

Najděte si chvilku, kdy budete sama sebou, i když jste matka, manželka či byznysmenka s ostrými lokty

Možná vám do života vpadly všechny tyto tři role, které si žádají maximální nasazení a kdesi cosi. A tak se tohoto pravidla prostě striktně držíte. Ale i maminka od dvou dětí, s mužským a podnikáním na krku prostě potřebuje mít také čas jenom na sebe, kdy si vychutná horkou čokoládu, přelouská několik stránek z právě rozečteného románu, nebo dánohy na stůl a v myšlenkách se bude opájet vzpomínkami na léto u moře. Tyto (pro vás) maličkosti se počítají a jsou zodpovědné za pocit štěstí a životní radosti. Vyzkoušejte to i vy, ať se radost a nadšení dostanou i k vám.

 

Na energy drinky se vykašlete, existují mnohem lepší alternativy

Je to něco jako zvyk, že prostě ve chvíli totální únavy sáhnete po plechovce přeslazeného energeťáku, aby vám zase bylo líp. Sekněte s tímto zvykem a zkuste něco, co milují v Latinské Americe. Hitem, co vás nakopne energií, je právě jihoamerické maté, které má sice nevšední chuť, ale brzy na to jí zcela propadnete. Skvěle vás povzbudí guarana, zelený čaj, nebo zázvor. A když máte navíc i choutky po sladkém, zkuste kvalitní čokoládu bez nadbytku přidaného cukru a jiných. Tou nejlepší prevencí a základem zdraví ale samozřejmě není nic jiného, než právě dostatek spánku a odpočinek.

 

Malé radosti vedou k té větší

Uvařte si své oblíbené jídlo, nebo o to požádejte maminku, která umí ty nejlepší kynuté knedlíky s borůvkami jako nikdo na světě. Ji to potěší a navíc zase budete spolu, jako tomu bylo kdysi. Pořiďte si novou šálu, kozačky, nebo něco, co vás zahřeje a navíc bude mít váš look díky tomu blíže k dokonalosti. Vymalovávejte antistresové omalovánky, pěstujte orchideje, mazlete se s kočkou, partnerem, hrajte si s dětmi. Prostě si ten život naplňte těmito malými zázraky, co vám dají pocit bezbřehé radosti a nadšení.