Zas tak moc tě nežere, aneb jak poznat, že už ho nezajímáte?

Zas tak moc tě nežere, aneb jak poznat, že už ho nezajímáte?


Milujete svého partnera, ale v poslední době se vám zdá jeho chování nějak podivné? Zdá se vám, že vašemu vztahu obětujete mnohem více, než on? Co když uvažuje o rozchodu, protože o vás ztratil zájem? Jak poznat, že vás nechce?

Z velké lásky jsou naráz hádky nebo tichá domácnost. Pár dní nic neznamená, ale co když se partnerovo chování změnilo a přetrvává negativní stav? Sledujte jeho chování. Napoví vám, kterým směrem se ubírají jeho myšlenky.

Šest situací, kdy byste mu měla dát sbohem

Mlčí
Dříve jste spolu proklábosili hodiny a hodiny. Dokázali jste se bavit na jakákoliv témata. Neustále jste si měli co říct. Společné rozhovory však jsou ty tam a nastala tichá domácnost. Je to první varovné znamení, že se jeden
z vás začal nudit, nebo se to stalo takovou rutinou, že ji ani nevyhledává.

Kritizuje
Dříve vás muž chválil a lichotil vám. V poslední době však slýcháte jen kritiku. Pokud je kritika oprávněná, zkuste se nad ní zamyslet a změnit své chování. Nenechte si však všechno líbit! Pokud jsou to jen slova, která nemají opodstatnění, je na čase se rozloučit!

Na rovinu
Někteří muži dokáží mluvit upřímně a všechno říct na rovinu a přímo. A tak jednoho dne přijde domů a řekne vám, že se nudí a vztah ztratil jiskru. Zkuste si o tom promluvit a zamyslet se společně nad tím, kde je chyba. Myslete přitom na to, že na vině jsou vždy dva!

Líbání jen výjimečně
Dříve vás líbal pořád. Nestyděl se vyjádřit své city ani na veřejnosti, před rodinou či přáteli. Polibky na autobusové zastávce či rodinné oslavě byly samozřejmostí. Už se ale nedržíte z ruce, objímá vás jen sporadicky a vytratily se i polibky? Na vině je nuda a rutina. Zkuste něžnosti do vztahu zahrnout vy. Naznačte muži, že jste se odcizili.

Polibek je vzácnost
Začal se vyhýbat tělesnému kontaktu? Už se nedržíte za ruce, neobjímá vás nebo se na jeho obličeji neobjeví úsměv, když vás spatří? Tak to je špatně. Zde je na vině nuda a rutina. Zkuste být iniciátorkou vy, možná si neuvědomil, že jste se vzájemně odcizili.

Je nevěrný
Jasným důkazem nefungujícího vztahu je milenka. Tím vám dá jasně najevo, že o vás nemá zájem. S jinou ženou se jen těžko bojuje!

Proč?

Pokud se váš partner změnil a přestal o vás jevit zájem, ptáte se proč. Nejčastější příčiny jsou problémy v práci, s kamarády nebo penězi. Tyto faktory jsou pro něj neméně důležité jako vy a ovlivňují váš společný vztah. Zkuste si s ním promluvit a nabídněte mu pomocnou ruku. Dejte mu najevo, že jste tu pro něj. Pokud tvrdí, že žádné problémy nemá, chová se odměřeně prostě jen tak a o vaši pomoc nestojí, dejte mu sbohem.

Neobětujte se!

Pokud vám vztah přináší více utrpení a bolesti, než štěstí, je na čase jej přehodnotit. Nikdo však nemá právo po nás chtít, abychom se pro něj obětovali a trpěli. Pokud vám muž dává najevo, že o vás nestojí a situaci nehodlá řešit, měla byste se sním co nejdříve rozloučit!

Test lásky: Kdy už po vás netouží?

Zkuste si na následující otázky odpovědět pravdivě! ano nebo ne. Chování porovnávejte z dlouhodobého hlediska a v porovnání s běžným předchozím chováním vašeho partnera.

1. Máte pocit, že jste pro něj vzduch.

2. Když svého partnera o něco žádáte, tváří se odtažitě. Někdy se i cítíte provinile, že jste vůbec měla odvahu něco po něm chtít.

3. Cítíte, že vás váš vztah stojí mnohem více úsilí než jeho.

4. Partner se vám vyhýbá.

5. Často před přáteli omlouváte jeho chování, které se vůči vám v očích druhých změnilo.

6. Domníváte se, že se k vám partner nechová s úctou.

7. Partner se k vám chová hůř než vy k němu.

8. Přátelé se vás často ptají, zda se mezi vámi něco neděje, protože se k sobě vůbec nemáte.

9. Partner trpí chronickým nedostatkem času, neustále se na něco vymlouvá, je tajemný.

10. Sexuální život mezi vámi se zastavil, ba přímo skončil.

11. Dočkala jste se vyčítání a chladnosti, naopak vám chybí něha a prosté obejmutí.

 

Pokud jste si odpověděla alespoň šestkrát ano, pravděpodobně jste muže přestala zajímat.

Poznala byste, kdyby se o vás muž přestal zajímat? A jak byste se zachovala?