Sedm kroků k aktivnějšímu ránu

Sedm kroků k aktivnějšímu ránu

Ačkoliv si nastavíte více budíků, stejně se z postele nikdy nedostanete včas? Natož v dobré náladě? Nastavte sedm věcí ve svém životě o trošičku lépe… Pro lepší rána můžete udělat mnohé, například zařadit do svého ranního harmonogramu sedm základních kroků. Je


Ačkoliv si nastavíte více budíků, stejně se z postele nikdy nedostanete včas? Natož v dobré náladě? Nastavte sedm věcí ve svém životě o trošičku lépe…

rano3Pro lepší rána můžete udělat mnohé, například zařadit do svého ranního harmonogramu sedm základních kroků.

Jezte vejce

Podle new yorského odborníka na výživu, Brooke Alperta jsou dvě míchaná vejce s plátkem avokáda tím pravým ořechovým. Nejenom, že stabilizujete hladinu cukru v krvi, ale také udržíte déle svůj hlad na uzdě. Energii, kterou získáte na celé dopoledne je bonusem navíc.

Starejte se o svou tvář

Nevěřili byste, kolik toho zvládne vaše vlastní mimika. Od podrážděné a ospalé tváře, se může rázem změnit v pozitivní a zářivou. Používejte proto ideálně přírodní a výživné krémy, které napomůžou k ochraně pleti a obnovení podkožních buněk. Vaše pleť tak bude hladší a lesklá. Pak i pohled do zrcadla bude po ránu příjemnější.

Skočte si na ranní smoothie

Nestíháte si snídani uvařit? Tak si na ni někam zajděte. Sice to chce, abyste vstali o chvíli dřív, ale nemusíte se trápit s přípravou čehokoliv. A nebo si cestou do práce alespoň kupte čerstvé smoothie. Brooke Alpert radí, že tak splníte ranní dávku zdravých tuků a bílkovin.

Usmívejte se

I když je to po ránu těžké, zkuste se usmívat. Právě úsměv totiž tvář doslova rozzáří a vám náladu zlepší.

Vyberte si oblíbenou vůni

Esenciální oleje nabídnou více než jen vůni. Příjemné aroma vyvolává změnu v mozkových procesech a dokáže upravit i emoce k lepšímu. Alespoň tak to tvrdí Hope Gillerman, autor knihy o éterických olejích. Esenciální oleje navíc nepatří jenom do aroma lamp, ale můžete je aplikovat na mnoho bodů na těle. Tedy například na dlaně, za krk, či na spánky. Pár kapek pomůže oživit unavenou mysl a zlepšit soustředění.

Zvyšte vitamíny

rano1„Skořice posiluje krevní oběh a vyživuje pokožku. Jablka a citrony jsou bohaté na vitamín C, který pomáhá zmírnit poškození volnými radikály, které vedou k vráskám a hnědým skvrnám na kůži,“ říká dermatoložka Whitney Bowe. Nezapomeňte tedy ke snídani sem tam přidat pár jablek, špetku skořice a plátek citrónu.

Meditujte

Stačí pět minut denně ráno potom, co vstanete, pusťte si příjemnou hudbu a chvíli meditujte. Po příchodu do práce vás pak nerozhodí ani rozzuřený šéf. A když vás přeci jen rozzuří, zajděte si někam do klidu, zpříma se posaďte, dýchejte nosem, vydechujte pusou a mějte u toho zavřené oči. „Tento způsob dýchání pomáhá regulovat průtok kyslíku v krvi, což vám zbystří vědomí, odbourá napětí a zmírní mozkovou pohotovost. Takové cvičení můžete provádět téměř kdekoliv,“ říká certifikovaná holistická trenérka Jeannine Morris.

foto: pinterest.com