Vánoce klepou na dveře: Užijte si advent jak se patří!

Vánoce klepou na dveře: Užijte si advent jak se patří!

Ty nejkouzelnější svátky v roce se opět hlásí o slovo a my zase máme skvělý důvod se začít těšit. A že je rozhodně na co. Domem se bude linout vůně vanilky, hřebíčku a perníkového koření, adventní trhy provoní svařák s punčem či medovinou a do našich srdcí zase vklouzne klid a láska.


 

Vykašlete se na bohatého Ježíška kvůli kterému jste klidně ochotni se zadlužit, na vypékání dvaceti druhů cukroví  a na úklid, po kterém nebudete cítit záda. Dejte si za cíl něco úplně jiného, a tedy přání, že si letošní advent i svátky prostě užijete tak, jako už dlouho ne.  Inspirujte se našimi adventními tipy, opište je od nás a těšte se klidně jako malí.

 

Filmy, pohádky a písničky

Večer místo zpráv sobě a dětem pusťte pohádky. Právě teď v době adventní vás nejenom zklidní, ale celkově vám udělají dobře na duši. Uvařte si k milé podívané horké kakao jak vám vařívala babička, zakousněte se do perníčků, louskejte arašídy, pistácie a odpočívejte. Jako kulisu si místo rádia pouštějte námi milované české koledy, nebo ty zahraniční, které jsou nám něčím jako symbolem Vánoc.  Přesně takovým  je například song Last Christmas.

 

Ozdobte si hnízdo

Máte potřebu namítnout, že to stojí moc a tak si dekorace automaticky zakazujete? Ale kdepak! Pokud máte šikovné prsty, milujete tvoření a neschází vám fantazie, tak vás omezený rozpočet nevykolejí. Zajděte si ven do větvičky, připravte si skořápky ořechů, vystřihujte vločky z papíru, hrajte si s voskem a dekorujte obydlí na několik způsobů. Uvidíte, že takové maličkosti u vás doma rozehrají nefalšovanou sváteční náladu. A o tu nám jde především.

 

Vyjeďte na výlet vstříc vánoční atmosféře

Nemusíte jezdit kdovíkam, pokud se vám nechce. Úplně postačí adventní trhy, co se pravidelně konají u vás ve městě. Ale pokud máte trochu toho času navíc, chcete nakoupit vánoční dárky, ochutnat nějakou tu tematickou laskominu a položit se do romantické nálady se vším všudy, tak doma rozhodně neseďte. U nás představují lákadlo Praha, Brno či Olomouc, ale z těch zahraničních vede například Norimberk, Drážďany, Vídeň, nebo třeba polský Krakov, kde si budete moci trochu víc zautrácet, než v sousedním Německu či Rakousku.

 

Trio inspirace na závěr

Upéct cukroví můžete nejenom dětem, ale také vašim čtyřnohým mazlíčkům. Uvidíte, že si váš pes po domácích sušenkách z jater či kuřecího maso rozhodně pochutná. My se v redakci chystáme na přípravu vánočního likéru a hand made dárků. Proč? Protože prostě nemají chybu. Udělejte si radost adventním kalendářem. A jen ten čokoládový na mysli nemáme, hitem je totiž ten kosmetický.