Mikuláš ve znamení perníčků a jiných dobrot!

Mikuláš ve znamení perníčků a jiných dobrot!

S příchodem Mikuláše bijí všechny hospodyňky na poplach, začíná totiž období pečení vánočních dobrot. My jsme si pro vás na dnešek připravili sladkou inspiraci, která se stane spouštěčem pravé vánoční nálady. 


 

Musíme ale upozornit, že vás při přečtení dnešního článku může začít honit mlsná. Nás doběhla už při jeho příprav :-).  A co takhle upéct cvičně tyto dobroty dětem na Mikuláše, ať to pak o svátcích máte v oku?  

 

Hot cocoa toppers:

Mini chaloupka, co vám rozzáří den

Na XXL  perníkovou variantu si netroufnete? Co takhle zkusit tuhle mini, milou a líbivou a pak s ní ozdobit váš hrneček s napěněným kapučínem, nebo s horkou čokoládou, ve které stojí lžička a čepice šlehačky se skořicí láká k ochutnání ještě o kapku víc? Takto servírovaný horký nápoj 2 v 1, tedy se sladkou tečkou, si nejenom o svátcích necháme líbit. Opravdu báječný nápad. Z perníkového těsta si můžete mimo oblíbené perníčky upéct i adventní věnec. Nemusíte mít doma jen jeho klasickou variantu z větviček a chvojí, co se týká fantazie, tak máte široké pole působnosti. Pokud vás zdobení baví, jde vám samo od ruky, tak určitě neváhejte. Děti budou nadšené a rozhodně i u věčně rýpavé tchyně nasbíráte plusové body. A i kdyby vám to nahlas neřekla, tak vás v duchu bude velebit až do nebes. Gingerbread cake with cinnamon cream cheese frosting: Tyto perníkové domečky můžete vyskládat také na cupcakes. Na vrchovaté čepici z krému budou vypadat božsky a budou přímo vybízet k ochutnání.  

 

Perníkový dort ve svátečním hávu: Mňam!

Upéct perník na plech zvládáte levou zadní a celá vaše rodina na něm ulítáváte? Co takhle ho zahalit do sněhobílého krému, nebo jej potáhnout fondánem a vyzdobit ho ručně nazdobenými perníčky? Chutnat to musí báječně a vypadá to skvostně.

gingerbread christmas tree:

 

Vánoční stromeček  z hvězdiček

Těsto na perníky si zvolte takové, se kterým máte zkušenost a rodině i vám chutná. Budete potřebovat postupně zvětšující se vykrajovátka ve tvaru hvězdy. A jakmile budete mít napečeno postačí si připravit zdobící polevu a dostat ze sebe trochu toho cukrářského umění.  

 

 

 

pinterest.com; livegivelove1.blogspot.cz