Kostarika: Božská a opravdu bezpečná exotika zaručující vám tu nejpestřejší flóru i faunu

Kostarika: Božská a opravdu bezpečná exotika zaručující vám tu nejpestřejší flóru i faunu

Láká vás Střední Amerika už nějaký ten pátek, ale na druhou stranu se vás zmocňují obavy, jestli není riskantní vydat se vstříc té opojné dálce, kterou z jedné strany lemuje Pacifik a z druhé Karibské moře? Tak pak své cestovatelské sny naplňte v Kostarice, kde utracených peněz za dovolenou rozhodně litovat nebudete. Ve chvíli, kdy se vrátíte domů, tak celkovou sumu budete považovat za tu nejlépe investovanou. Nadarmo se totiž neříká, že život je o zážitcích. 
Tak jich neváhejte posbírat křížem krážem po světě klidně celou nůši!


 

Byla jsem i v Severní Americe,  přesněji v New Yorku, kde jsem žila pět let, ale nakonec jsem zjistila, že betonová džungle mi nesvědčí, tak jsem vyhledala tu nefalšovanou. Bydlím v Praze, ale každoročně jezdíme s partnerem na dvě dovolené. V prosinci směr Karibik a v únoru do Střední Ameriky. Tyto regiony prostě oba dva milujeme.
Úplně nejvíc se nám ale líbilo v Kostarice.  Člověk se tam cítí bezpečně a navíc je tam tak krásně,“
vysvětluje Kateřina Drápová Soukalová.

Relax na lehátku nebude mít chybu

Pláže jsou tady na jedničku. Pobřeží Karibského moře je krapet divočejší, kdežto ve vlnách a na plážích Pacifiku najdete kýžený klid, navíc na davy turistů taktéž nenatrefíte. Proto si tady budete připadat jako Robinsoni, co objevili pohádkový ráj. Hned, jak se proberete z únavného letu a začnete tu krásu kolem vnímat, tak se vám jet domů, do zamrzlého Česka, vůbec nebude chtít. Proč? Vinu dávejte vysokým a štíhlým kokosovým palmám, co zdobí bílý písek a azurové mořské vlny. Kostariku milují nejenom plážoví povaleči, ale také ti, co milují objevování podmořského světa, kde hrají hlavní roli korály a pestrobarevné rybičky všeho druhu. A že jich vůbec nebude málo.

Ztraťte se v džungli

Chcete vyvětrat špatné myšlenky a jít se projít do nefalšované džungle či poprvé vkročit do pralesu? V Kostarice to nebude žádný problém. A jakmile se s průvodcem vydáte do lůna přírody, tak rozhodně koukejte okolo, jestli třeba nezahlédnete v oblacích vznášející se tukany, větší či menší papoušky (za toho největšího vůbec je považován araganga a Kostarika je právě jeho domovem), vřešťany, malpy, mravenečníka, pumu, medvídka mývala, nebo jaguára. Místní fauna a flóra patří k těm nejbohatším na světě. Pokud očekáváte, že v Kostarice hory nejsou, tak se asi budete divit, protože místní nejvyšší hora Chirripó dosahuje neuvěřitelných 3820 metrů nad mořem. Kde se tedy na ni hrabě naše Sněžka.V případě, že jste ještě žádnou sopku neviděli, tak i v tomto směru má oblíbená země Střední Ameriky opět co nabídnout.

Tip na výlet: Prokombinujte majestátnost sopky se smaragdově zelenou hradbou deštného pralesu. Přesně tuto podívanou s sebou přináší výlet směr vulkán Arrenal. A co se týká obav o vaši bezpečnost či případnou zdravotnickou pomoc, tak můžete být bezstarostní. Kostarika si vysloužila přezdívku Švýcarsko Střední Ameriky a rozhodně ne pro nic za nic Rozhodně neváhejte ochutnat místní kávu, kakao a také bánány, co mají chuť snad ještě banánovější.

Kostaričané mají něco, co se u nás v Česku moc nenosí, umějí si užívat život a být šťastní.
Jejich motto a pozdrav v jednom Pura Vida je totiž klíčem k radosti a životní harmonii.