Rok 2016 se s námi loučí: Zavzpomínejte, poděkujte a těšte se na ten další v pořadí

Rok 2016 se s námi loučí: Zavzpomínejte, poděkujte a těšte se na ten další v pořadí

Rok 2016 se blíží do cílové rovinky a vás náhle napadají chmurné myšlenky, co nestojí za moc? Dřív, než se vám nadobro usadí v hlavě, jim dejte padáka a raději se na to, co bylo, i na to, co bude, podívejte z mnohem lepšího úhlu. Uvidíte, že mračna z obav a skepse se rozp


Rok 2016 se blíží do cílové rovinky a vás náhle napadají chmurné myšlenky, co nestojí za moc? Dřív, než se vám nadobro usadí v hlavě, jim dejte padáka a raději se na to, co bylo, i na to, co bude, podívejte z mnohem lepšího úhlu. Uvidíte, že mračna z obav a skepse se rozplynou a vy rok 2017 přivítáte s optimismem v duši a s úsměvem na rtech.

„Podzimní deprese vlastně neznám, naopak prožívám ty silvestrovské. Trápím se tím, co jsem nestihla, v duchu se proklínám za to, jak moc jsem neschopná a nejraději bych se na všechno vykašlala a vypadla někam, kde nemusím vůbec nic a přitom můžu všechno,“ svěřuje se čtenářka Marta, která silvestrovské veselí nijak neprožívá, spíše ji na náladě nepřidá.

Co bylo, to bylo

Během celého roku se vám přihodilo jak to hezké, na které rádi vzpomínáme, tak i to, na co bychom nejraději jednou provždy zapomněli. A přesně tak je to v pořádku. Život totiž není jen růžový, umí nás i pořádně potrápit. Proto se netýrejte myšlenkou, že vám osud naservíroval to či ono a že to vlastně ve výsledku stálo za starou belu. Spíše buďte na sebe pyšní, že jste to všechno zvládli, ustáli a je to za vámi. Dnes, již posílení touto zkušeností, můžete počítat s tím, že se jen tak nedáte. A taky že ne! Řekněte díky i za to, co vás zabolelo. Nikoli za smutek, co vám to či ono spustilo, ale za hromadu nových zjištěních, které se vám budou jednou hodit.

Povzneste se a buďte nad věcí

Člověk mnohdy vypustí z úst i to, co by pár minut po té vzal nejraději zpátky a dělal jakoby nic. Jenomže takhle to ve světě nechodí. Pokud vám někdo řekl to, co se vás dotklo, nebo s vaší sestrou nemluvíte kvůli x let staré záležitosti už nějaký ten pátek, tak se na to konečně vybodněte. Nahnala jste se do náruče neplánované nevěry, podvedla jste milého, nebo jste nestihla splácet půjčku a tak vám naskákaly penále? Všichni chybujeme, nejsme dokonalí a vy stejně tak. Vezměte si ponaučení, odpusťte si a jednou provždy za tím udělejte tlustou čáru. „V červnu se mi Pavel přiznal, že mě podváděl se svoji mladinkou sekretářkou Adélou. Byla jsem na dně a dokonce jsem zažádala o rozvod. Nakonec jsem to drahému odpustila a jsme zase spolu. Proč budu rozbíjet báječnou rodinu když se jen po sexuální stránce zapomněl s jinou v posteli. Vždyť šlo jenom o sex, nikoli o lásku a emoce,“ vysvětluje Linda.

Mějte plány

Ať už chcete podnikat, cestovat, nebo založit rodinu. Prostě se realizujte tak, jak se patří. Mít své sny je jedna věc, ale abyste se z nich měli možnost radovat, tak si je musíte přilákat do života se všemi těmi benefity, které za tu námahu, trpělivost i snahu prostě stojí. Máte už jasno v tom, které to jsou?? www.freedigitalphotos.net