Šest míst, kde se natáčel Harry Potter a která můžete navštívit

Šest míst, kde se natáčel Harry Potter a která můžete navštívit

Milujete knížky a filmy o malém kouzelníkovi Harry Potterovi? Pojďte navštívit pár míst, kde se Harry Potter opravdu pohyboval.Mnoho míst, které vidíte v jednotlivých dílech Harryho Pottera můžete skutečně navštívit. Vybrali jsme pro vás šest z nich, které nejsou extrémně daleko
a budou se vám líbit.


 

Nástupiště 9 ¾

Jedním z nejznámějších míst v knihách o Harrym Potterovi je vlakové nádraží Kings Cross v Londýně, které je skutečné. Bylo mu přidáno nástupiště 9 ¾ díky kterému mohli kouzelníci projít zdí a nastoupit do kouzelnického vlaku.        

Jeskyně (Cliffs of Moher, Irsko)

V díle Harry Potter a Princ dvojí krve doprovází Harry Brumbála do nejmenované jeskyně u moře, kde společně hledají jeden z Voldemortových viteálů. Tyto jeskyně jsou k návštívení v Irsku.

Černé jezero (Loch Shiel)

Černé jezero je ztvárněno hned několika jezery. To nejznámější se nachází ve Skotsku a jmenuje se Loch Shiel. Vzpomeňte si na krásy jezera při příjezdu zahraničních škol na Turnaj tří kouzelníků.

Bradavická ošetřovna (Divinity School, Oxford University)

Oxfordská univerzita poskytla své prostory pro mnoho filmových natáčení. Jedna z nejznámějších místností
je v Divinity School, která byla propůjčena coby ošetřovna v Bradavicích.

Škola létání (Hrad Alnwick )

Když se učil Harry i jeho kamarádi létat ve škole paní Hoochové, všude kolem bylo k vidění spoustu krásných hradeb. Ty se skrývají na hradě Alnwick, kam se můžete vydat a užit si autentického zážitku. Když si k tomu vezmete koště, budete si připadat stejně jako Harry.

Velký sál (Christ Church College Great Hall)

Jednou z nejznámějších místností v Bradavicích je Velký sál a jeho fanoušci si jej mohou skutečně prohlédnout na Christ Church College v Oxfordu (pokud místnost není zrovna obsazena studenty, samozřejmě).
I schodiště do Velkého sálu bylo v mnoha scénách zachyceno.