Zbavte ovoce nečistot, chemie i vosku snadno a rychle

Zbavte ovoce nečistot, chemie i vosku snadno a rychle

Kdo by neslyšel o tom, že se jablka a další ovoce leští voskem, aby se lépe prodávala. Jak ale klasických nečistot i vosku ovoce zbavit? Nejenom postřiky, které zajistí, že ovoce vydrží převoz i tisíce kilometrů, než se dostanou právě na váš stůl, ale i vosk pomáhá k udr


Kdo by neslyšel o tom, že se jablka a další ovoce leští voskem, aby se lépe prodávala. Jak ale klasických nečistot i vosku ovoce zbavit?

Nejenom postřiky, které zajistí, že ovoce vydrží převoz i tisíce kilometrů, než se dostanou právě na váš stůl, ale i vosk pomáhá k udržení a lepšímu prodeji jablek, hrušek i hroznového vína.

Na ovoci najdete spoustu chemických stop

Chemické postřiky se navíc používají už v době pěstování a to několikrát za sezónu. Speciální vosk je pak na jednotlivé plody nastříkán z důvodu zamezení množení plísní či proti hnití. V obchodech také další nános vosku přinese lepší vzhled ovoce a tím pádem i lepší prodej.

Vodou umyjete jen malé množství

Klasické umytí jablka pod tekoucí vodou ovšem nestačí, tím totiž odstraníte jen nepatrné množství drobností, které na ovoci ulpěly, jako například prach. My se však potřebujeme zbavit všech nečistot, vosků i chemie, co to jen jde. Máme pro vás jednoduchý návod.

Pomůže ocet i jedlá soda

Napusťte čistý dřez (mísu nebo jinou nádobu) vodou, do něj vložte jablka, hrušky, hroznové víno, mango a další ovoce, které jste nakoupili, přilijte asi půl deci octu a přisypte půl sáčku jedlé sody. Vše promíchejte a nechejte působit alespoň deset až dvacet minut. Jemnější ovoce, jako například jahody nechávejte v nálevu kratší dobu než tvrdší plody.  

U citrusů si dejte více záležet

Mechanické čištění pak použijte navíc například u citrusů, které mají postřiků všeobecně nejvíce a jejichž kůru používate například na vaření či pečení. Tedy citrony, pomeranče i grepy umývejte nejprecizněji. Záležet si však můžete dát u každého ovoce. Uvidíte, že jeho vůně i chuť budou po takovém umytí o poznání lepší a navíc prospějete vlastnímu zdraví a to už stojí za těch pár minut navíc, co myslíte?

foto:pinterest.com