Dovolená v exotice: Výlety a poznávání - Jde to i levně?

Dovolená v exotice: Výlety a poznávání - Jde to i levně?

V případě, že plánujete cestu do exotiky, tak tušíte, že zrovna levný špás to tak docela nebude
a máte recht. Poradíme vám, jak zkrouhnout výdaje, maximálně si užít tamní atmosféry a nevrátit se bez peněz. 


 

„Když jsem byla na první exotické dovolené ve Střední Americe, rozhodla jsem se, že nebudu šetřit a pořádně Mexiko poznám skrz naskrz. Opravdu jsem ale byla překvapena sumou, kterou si delegát řekl za výlety. Samozřejmě jsem nakonec s cenami souhlasila, nic jiného mi tehdy nezbylo,“ uvádí na pravou míru čtenářka Tereza, která pak byla nucena si utáhnout opasek a méně utrácet za suvenýry a jiné.

Jde to i levně!

Ať už se rozhodnete vyjet s CK, nebo bez ní, můžete si poznávání v dané lokalitě zařídit sami. Vše si
ale promyslete ještě před cestou, a než vyrazíte najděte si na netu potřebné informace. Dnes v online době není problém pročítat cestovatelské recenze, zeptat se těch, co mají zkušenost, atd. S tímto přístupem neprohloupíte a rozhodně vás uspořené peníze budou hřát v kapse. V místě je spousta tamních agentur, které prodávají výlety pro turisty. Ano, jistě mají marži navíc, ale určitě nebude taková jako u delegáta. Další možností je zaplatit si místního průvodce z řad obyvatel a požádat ho, ať vás zemí provede a ukáže vám místa, které za jiných okolností nemáte šanci najít. A přitom jsou kouzelné. „S místními jsem procestoval jak Kubu, tak také Dominikánskou republiku.

Když jsem pak srovnal své zážitky a finanční náročnost s těmi, co jeli s delegátem, byl jsem zaskočen. Viděl jsem toho dvakrát tolik a za několikanásobně nižší cenu,“ přiznává Tomáš, který si Karibik doslova a do písmene zamiloval. Poslední alternativou je buďto taxík, nebo zapůjčení si vozu a místo obhlédnout svépomocí. Automobil si lze zapůjčit už na letišti. Výhodnější je si to zajistit dopředu, ať pak můžete rovnou nasednout a po náročném letu se nezdržovat hledáním půjčovny a řešením papírů.

To ale není všechno!

Nekupujte suvenýry hned u prvního obchodníka. Zmapujte situaci, ať máte předhled, co a kolik stojí. Podle toho se pak rozhodnete. Rozhodně vyzkoušejte tamní tropické ovoce, má úplně jinou chuť, než to, co máme v obchodech a navíc je za zlomek ceny. Dejte se do řeči s místními, pozorujte jejich styl života, nevyhýbejte se jim. Oni se vám postarají o božskou atmosféru a i vzpomínky. Nebudete litovat. Piště si cestovatelské zápisky. Teď si je možná pamatujete, ale po letech si je všechny nevybavíte. Fotit je super,  ale nezapomínejte ani na natáčení videí. Doma za ně budete rádi. Smlouvejte - Nejenom kvůli nízké ceně, ale proto, že místní to baví
a vás to chytne stejně tak.