Vyzkoušeli jsme za vás salón Rolland

Vyzkoušeli jsme za vás salón Rolland

Dnes jsme si pro vás připravili něco speciálního. Vyzkoušet za vás salón Rolland na pražských Vinohradech. Používají zde produkty ECO-BIO HAIR SPA, které vám přináší dotek přírody do vašich vlasů. Jedná se o italskou kosmetickou značku ROLLAND, která je specifická tím, že se zaměřuje na kvalitní a ekologicky šetrné produkty vyráběné z bylinek vypěstovaných na vlastních plantážích přímo v Itálii. Nenajdete zde žádné parabeny, syntetická barviva ani jiné chemické látky. Takže pokud máte vřelí vztah k přírodě a chcete ji alespoň něčím pomoci, vybírejte si BIO kosmetiku ROLLAND! Nejenže nabízí výrobky jako barvy pro profesionály, tak i pro vlasový styling a péči o vlasy. 


 

         

A jak se „dělají vlasy“ v ekologickém kadeřnictví ROLLAND??

Abychom to vzali pěkně popořádku, začněme tím, že kadeřnictví nebo chcete-li salon, se nachází na velice dostupném místě, kousek od náměstí Míru v Praze. Ihned po vstupu do salonu vás na první pohled zaujme jedinečný design a provedení celého konceptu salonu, který je jak jinak než ECO. Po milém uvítání vyplníte krátký dotazníček usazeni do pohodlných křesílek, samozřejmostí je nabídka občerstvení jako je voda, káva
a vynikající sušenky. Ujala se mne kadeřnice, které bych spíše říkala kouzelnice. Rozčesala vlasy a zjistila jejich stav. Řekla jsem ji svoji představu a po té jsme se domluvily na postupu. Naštěstí jsme se obě trefily do stejného, což znamenalo zachovat přirozenost vlasů a barvy, dát jim lesk a trochu šmrnc a zakrýt přibývající šediny a zastřihnout konce dlouhých vlasů. Pak už šla moje kouzelnice míchat barvičky. Jestli jste zvyklé barvit se doma nebo chodit do kadeřnictví, čekali byste jistě klasický „zápach“ po chemikáliích.

Jaké milé překvapení, když se toto vůbec nekoná a barvy spíše naopak voní a jsou příjemné. Během barvení jsem se dozvěděla, že přípravky obsahují organické složky, esenciální oleje, neobsahují amoniak ani jiné „škodlivé“ složky barev.

 

 

Co ale tyto barvy obsahují, je HNECTAR, který v průběhu působení barvy vyživuje vlasové vlákno. Co dalšího mne fascinovalo, bylo to, že výrobky jsou v přírodě snadno rozložitelné a obaly jsou z recyklovaného skla.
Tyto salony dodržují přísné podmínky ekologického hospodářství a mohou se pyšnit známkou certifikace ROLLAND - Ekosféro Green lifting salon. Snadno tak poznáte, že právě tady se o vaše vlasy postarají šetrně a ohleduplně. Samotné barvení byl zážitek, který mi připomínal spíše jemnou masáž vlasů než patlání smrduté barvy na vaše vlasy. Když jsme přešli k mytí, přála jsem si, aby tato chvíle nikdy neskončila… kam se hrabou thajské či jiné masáže hlavy. Po důkladném omytí barvy, masáži a osušení se šlo stříhat. Což bylo také velice příjemné. Opětovně musím zdůraznit, že paní kadeřnice byla nebo je velice šikovná, milá a velmi jemná nejen k vám,
ale i k vašim vlasům. Když došlo na zkrácení délky, těšily jsme se už obě dvě na foukání, respektive na to, až bude dílo dokonáno :- )

I foukání vlasů zde byl jakýsi zážitek. Velice jemně a citlivě, nikdo vás netahá za vlasy tak, že si poposedáváte ze židle nebo si musíte chránit oči, aby vám je nevypíchli či jinak neublížili.

Výsledek byl naprosto šokující a dokonalý. Moje vlasy nejenomže zářily leskem, nádherně voněly, ale byly hebké, regenerované a vyživené… prostě na první pohled zdravé! Vlasy jsou teď plné síly, vitality a působí velice svěže
a přirozeně. Pokud mohu, tak za sebe jedině doporučuji. Dávám palec nahoru a pět hvězdiček z pěti. Tato péče je vhodná pro všechny, kteří mají poškozené a křehké vlasy právě třeba nešetrným barvením či zacházením.

Více informací se dozvíte na stránkách salonu www.ecosalonrolland.cz a o produktech, které zde nabízejí zase zde www.organic-way.cz

A ještě nesmí chybět fotečka na závěr :- )