Když vám únava vklouzla do života

Když vám únava vklouzla do života

Jemné sluneční paprsky se stydlivě ukazují zpod mraků a konečně se začíná  blýskat na lepší časy. Vám je to ale celkem jedno, protože byste nejraději upadli zase do zimního spánku a vydrželi tam kdoví jak dlouho? Cítíte se bez energie, unaveně a víčka se vám zavírají t


Jemné sluneční paprsky se stydlivě ukazují zpod mraků a konečně se začíná  blýskat na lepší časy. Vám je to ale celkem jedno, protože byste nejraději upadli zase do zimního spánku a vydrželi tam kdoví jak dlouho? Cítíte se bez energie, unaveně a víčka se vám zavírají tak nějak úplně samy? Máme pro vás tipy, jak únavu ukočírovat a cítit se konečně odpočinutí.

Vyspěte se do růžova

Zakažte si vaše oblíbené ponocování a do postele zamiřte dřív, než jak máte ve zvyku. Navodit spánek vám pomůže příjemná knížka, povídání s partnerem ruku v ruce, nebo třeba milování. Sice si říká, že po něm zpravidla usínají muži, ale tímto efektem jistě bude platit i na vás. Jděte spát tak, aby vám do probuzení zbývalo alespoň osm hodin čistého času. Uvidíte, že nebudete rozespalá, rozlámaná a rána budou mnohem příjemnější. Před spánkem vyvětrejte, vklouzněte do nejlépe bavlněného pyžama, z přírodního materiálu volte také povlečení. Zapomeňte také na konzumaci alkoholu, tučných nebo sladkých jídel před spákem. Ideální je popíjet odvar z meduňky, která navozuje klid v těle a přivolává spánek. Navíc chutná úplně božsky. Doporučuje se také pít vlažné mléko, nám chutná s trochou skořice či vanilkového lusku.

Energy drinky v plechovce nejsou zrovna ideální

Do nákupního košíku nedávejte tyto povzbuzovadla v plechovce a raději si zajděte do obchůdku pro sypaný zelený čáj, prášek matcha, maté, nebo lapacho. Bystří mysl, osvěžují ducha, násobí imunitu a rozhodně vám udělají dobře také na jazyku. Pokud jste unaveni, sáhnout můžete také po guaraně, která je známá jako paulínie nápojná. Báječné jsou bonbony z této rostliny z původem Venezuely či Brazílie.

Zaměřeno na vaši duši

Nosíte si v hlavě smutné až plíživé myšlenky, trápíte se, a k tomu navíc je vaše energie a výkonnost na nule? Možná za to může vaše vnitřní nastavení. Snažte se definovat problém, svěřit se s ním, popřípadě jej co nejdříve vyřešit. Uvidíte, že pak na tom budete zase lépe.

Co dál může pomoci?

Jděte na čerstvý vzduch, procházejte se s rodinou, nebo vaším chlupáčem. Relaxujte. Zajděte si do sauny, na masáž, nebo třeba do kadeřnictví. Nechtějte spasit svět za jeden den a práci si rozumně dávkujte, ať se z toho nezblázníte. Neodmítejte partnera a kývněte na milování. Bude vám lépe. Jezte střídme, racionálně a nepřecpávejte se tučnými pokrmy a cukrovinkami. Pijte dostatečně a zdravě. Vyjděte si mezi lidi a nebuďte sami. To se pak člověku nechce vůbec nic a nálada je na bodu mrazu. Nečinně neležte a raději si najděte nějakou příjemnou činnost. Uvídíte, že rozmrzelost a duševní vyčerpání budou pryč.