Aby se dítě neztratilo, mějte je pod dohledem

Aby se dítě neztratilo, mějte je pod dohledem

Jedete s dětmi do hor? Poletíte na dovolenou do ciziny? Posíláte samotné dítě vlakem k babičce? Nemusíte mít strach, že dítě zabloudí nebo že se ztratí na letišti. Dejte mu na cestu malý GPS lokátor!


Dětské hodinky s GPS lokátorem

Pro všechny, kteří by z různých důvodů rádi měli své děti pod kontrolou, existuje řešení v podobě GPS lokátorů umístěných v náramkových hodinkách. Těm nejoblíbenějším se říká gatorky, pod značkou Gator je prodává firma Cleverstore.cz. Princip je následující: dítě má hodinky na zápěstí (jde opravdu o hodinky, ukazují čas na digitálním, nebo analogovém ciferníku) a rodič si zdarma stáhne do chytrého telefonu aplikaci Gator. Ta je v češtině, pro operační systém Android a iOS. V aplikaci pak vidíte v mapě pohyb dítěte z hodinkami v reálném čase. Máte-li víc dětí, přihlásíte do aplikace vícero hodinek. Zaznamenává se historie, takže se i zpětně můžete podívat, kudy děti chodily.

Pomocník v nouzi
Hodinky potřebují k provozu SIM kartu s běžným tarifem od kteréhokoli operátora. Přes hodinky může dítě telefonovat na pár předvolených čísel. A opačně – dítěti se dovolá jen ten, jehož číslo jste povolili. Zaručuje to, že dítě nebude obtěžovat nikdo cizí. Je také možné posílat SMS nebo hlasové zprávy. Hodinky mají tlačítko SOS, po jehož stisknutí se aktivuje nouzový režim: opakované volání z hodinek až na tři přednastavená čísla
a automatické odesílání polohy dítěte do aplikace. Kdyby se dítě dostalo do úzkých, někam spadlo, nebo ho někdo dospělý obtěžoval, velmi snadno a okamžitě vás takto upozorní. Vy jednak víte, kde dítě je, můžete mu hned zavolat anebo můžete aktivovat
záznam hovoru a zvuků v pozadí. Tato funkce vám dovolí odposlouchávat, co se děje na straně dítěte, aniž na sebe hodinky upozorňují.

Bezpečné zóny
Představte si situaci, kdy s dětmi lyžujete. Sjezdovka je dlouhá a nepřehledná, je mlha a děti jezdí každé jinak rychle. Jednak máte strach, aby se neztratily, nesjely třeba do lesa, odkud se nebudou umět dostat zpět nebo aby se nerozhodly bez vás někam odejít. V takových situacích se hodí funkce safezones, prostor, který sami vymezíte a nastavíte v aplikaci. Jakmile hodinky zónu opustí, aplikace vás upozorní a dítko nemá šanci se ztratit. Dlužno říci, že vše funguje i v cizině a díky požitým lokalizačním technologiím i v budovách. Na rozdíl od jiných lokátorů, gatorky fungují bez toho, že byste museli kontaktovat mobilní operátory, získávat od nich APN kódy a zasílat je na hodinky.

Nejen na děti je potřeba dohlížet
Gatorky si berou na túry horští turisté, skialpinisté, freerideři a všichni outdooroví sportovci, kterým hrozí ztráta orientace v neznámém terénu třeba vinou počasí. V aplikaci je pak hlídá někdo na základně, například správci horských bud, trenéři, dispečinky horských průvodců nebo organizátoři treků. Setkáte se s nimi i při vodních sportech, jsou totiž odolné proti vniknutí vlhkosti.
Můžete pomocí nich hlídat nejen děti, ale i seniory, kteří už se přestávají spolehlivě orientovat.

Podívejte se, co všechno hodinky umí a kolik stojí