Když se cítíte v životě osaměle

Když se cítíte v životě osaměle

Máte pocit, že vám v životě něco schází, cítíte se osaměle, a to za i předpokladu, že žijete
ve dvou? Možná je na čase to konečně změnit. 


Nahraďte vaše špatné návyky těmi dobrými a prokličkujte všedními dny do plnohodnotného života. Vždyť už je na čase.

„I přes několikaleté manželství s Pavlem žijeme  jako cizinci. Každý si dělá co chce, nekomunikujeme spolu, neplánujeme společné zítřky, žijeme vedle sebe, ale přitom každý sám za sebe,“ vysvětluje smutně čtenářka Anna.!

Tvoříme na oko pár

Tyto situace vesměs potkávají ty, kteří propadli stereotypu, ten totiž umí napáchat opravdu citelné škody.  Minimalizujte rozsah takových vztahových problémů a zažehněte oheň zájmu vzájemnou komunikací.
A rozhodně platí: čím dříve tak učiníte, tím lépe. „Narodila se nám holčička a díky starostem o zajištění chodu rodiny, jsme se s manželem odcizili. On trávil maximum volného času po hospodách, zatímco já poskakovala kolem dětí a k tomu se snažila mít domácnost jako ze žurnálu. Petr se proto naučil žít život podle svého, řešil trable svých kamarádů a navykl si na tzv. single život, i když se dobrovolně stal otcem,“ popisuje bolestnou zkušenost Majka.

Jak si pomoci?

Prvně je potřeba si tuto skutečnost přiznat a přijmout ji. A pak zapracovat na změně. Najděte si čas, začněte plánovat společné aktivity a zase se oťukávejte, randěte. Prostě tady buďte jeden pro druhého. Uvidíte, že se vám tato péče prostě vyplatí a vaše soužití bude zase plnohodnotné.

Máte hromadu známých ale nikoho, komu můžete věřit?

Znáte ve městě toho i tamtoho, ale pokud se vám poštěstí něco nepříjemného, tak zjišťujete, že jsou vaše kontakty příliš chladné, než aby vám nabídly pomoc? Zaměřte se v tomto směru spíše na kvalitu. Kvantita je podřadná. Vyselektujte si z vašich známých ty, s nimiž si notujete a pozvěte je na kafé. Diskutujte společně
o životě, upřímně se zajímejte a uvidíte, že brzy získáte bytelné a inspirující přátelství.

Poznejte sebe, ať už nejste sami

Dokážete trávit čas o samotě, nebo se tomu prostě vyhýbáte jako čert kříži? Zkuste to. Probírejte se svými myšlenkami, zapisujte si je, čtěte ve svém nitru a neváhejte si proklestit cestu k pochopení toho, oč skutečně usilujete a kam máte směřovat.

 

 

 

 

zdroj: pixabay.com