Nakloňte si šéfa na vaši stranu

Nakloňte si šéfa na vaši stranu

Získala jste flek snů a potřebujete se nejenom v kolektivu, ale i u šéfa řekněme poměrně slušně zaháčkovat? Rozhodně super nápad. Tady máte menší tahák, díky kterému si osazenstvo kanceláře, ale i vašeho nadřízeného nakloníte na vaši stranu. „Vystřídala jsem spoust


Získala jste flek snů a potřebujete se nejenom v kolektivu, ale i u šéfa řekněme poměrně slušně zaháčkovat? Rozhodně super nápad. Tady máte menší tahák, díky kterému si osazenstvo kanceláře, ale i vašeho nadřízeného nakloníte na vaši stranu.

Vystřídala jsem spoustu zaměstnání a taky jsem zvládla udělalat spoustu chyb, které jsem si ale uvědomila až teď, řekněme několik roků zpětně. Každý z nás totiž na to musí přijít sám, aby pochopil to či ono a hlavně, aby si ujasnil priority a taky zjistil to, oč v životě skutečně kráčí, anebo co je pouze a jenom zažitá fáma,“ líčí své zkušenosti Majka, která před měsícem podepsala v advokátní kanceláři, kde pracuje, smlouvu na dobu neurčitou.

Buďte příjemná, ale ne vlezlá a afektovaná

Možná máte choutky dostat se vašim kumpánům na kobylku a svrbí vás jazyk, abyste z legrace prohodili to či ono, ale naše rada zní: nedělejte to. Vyzařujte optimistickou náladu, v případě potřeby nabídněte pomoc, nikoho nepomlouvejte a hlavně si nehrajte na falešnou nánu, co musí být všude a o všem vědět první. O takových je totiž obecně známo, že víc času věnují shromažďování drbů, než skutečné práci. A vy sedíte na své židli pro to druhé. Pozor taky na příliš hluboký výstřih, nebo ultra krátkou sukni. V práci nejste na přehlídkovém mole, abyste budila pozornost takto prvoplánově. „Tam, kde jsem pracovala, jsem se vždycky chovala s úctou naprosto ke všem, třeba i k uklízečkám, kuchařkám, nebo k údržbářům. Jsou to přece lidé jako mnozí jiní, co na tom, že místo šanonů v rukou dřímají hadr a já jim šéfuji,“ tvrdí Tamara K.

Zaučujete se v novém programu, povýšili vás, nebo máte na starost zbrusu nový projekt?

Jste neskutečně šťastná i pyšná zároveň, ale k tomu navíc jste nejenom na pochybách, ale i podléháte panice, jak to zvládnete? Obavy jsou naprosto přirozené, vždyť jste v tom nováček. Nestyďte se jít pro radu, nenechejte se rozptylovat a nejednejte zbrkle, ale nechejte se vést intuicí a selským rozumem. Uvidíte, že jakmile bude po všem, získáte hromadu zkušeností a také uznání.

Pozor, ať to s home office nepřepálíte

Usilujete o získání této výhody, a tak proto děláte naprosté maximum? Na jednu stranu to má moře výhod, ale na tu druhou i stinných stránek. Terezu třeba kvůli práci z domu sesadili z funkce. „Když mi šéf oznámil, že můžu pracovat z domova, byla jsem nadšená. Bohužel mi to moc dlouho nevydrželo. Místo vyřizování a zařizování úkolů jsem seděla na síti, vesele si objednávala  kosmetiku, četla novinky a psala si po sociálních sítích. Prostě jsem prokrastinovala, nestíhala plnit normy a mé místo mi vyfoukla Karolína,“ upozorňuje na realitu zcela upřímně, teď asistentka.