Lék na stres? Zkuste naše tipy

Lék na stres? Zkuste naše tipy

Poslední týdny a dny vám dělá společníka stres? Nevíte, co udělat první, lítáte mezi prací, domácností a rodinou doslova a do písmene jako hadr na holi a říkáte si, že takto to dál prostě nejde? Taky máte pravdu.  Mrkněte na inspiraci, co utiší uragán ve vaší mysli. A p


Poslední týdny a dny vám dělá společníka stres? Nevíte, co udělat první, lítáte mezi prací, domácností a rodinou doslova a do písmene jako hadr na holi a říkáte si, že takto to dál prostě nejde? Taky máte pravdu.  Mrkněte na inspiraci, co utiší uragán ve vaší mysli. A pozor, vybírali jsme tipy, co nestojí moc a přitom svedou ještě víc.

Soustavně s tím, co budete stres vytěsňovat z vašich životů, se doporučuje najít ve vašem životě jeho zdroj. Ať víte, odkud proudí a můžete mu utnout tipec.

Něco hříšně dobrého

Čokoládový dort z kvalitní čokolády, štrůdl od babičky, nebo to, co prostě máte rádi a můžete se po té chuti, co se vám rozvine na jazyku, utlouct. Jen pozor, ať daných pochutin nesníte víc, než je dost. A zvlášť ve stresu k tomu máme poměrně pěkně namířeno. Nezáleží ale jenom na vás, ale i na druhu stresu. Jeden nás nutí jíst a ten druhý, mnohdy náročnější, nám nedovolí pozřít vůbec nic. Snažte se proto najít v životě harmonii a pak to půjde i se stravou.

Mějte své rituály

Jeden si jde zaběhat, druhý si uvaří zelený matcha čaj, třetí si zadrnká na kytaru a je mu hej. Zkuste se začíst do napínavého románu, zahrajte si s rodinou deskovou hru, je to čistě na vás, tak si vybarvěte život o zážitky. Co pomáhá ze všeho nejvíc je ale čas strávený s těmi, na kterých nám záleží. Zasmějte se s nimi, proberte události uplynulých dní a budujte si životní nadhled.

Pohyb všeho druhu

Nemusíte zrovna uběhnout maraton nebo se dřít ve fitku. Jděte na procházku, šlápněte do pedálů, zapište se do tanečních, nebo vsaďte na bazén. A když se budete hýbat s někým, půjde vám to jedna báseň. „My s Romanem třeba každou sobotu jedeme na kole na výlet a já musím říct, že jsem vždycky v neděli tak nadřená, že zapomenu na všechny starosti i stresy,“ směje se Naďa. A jakmile se uvolníte a budete to zase vy, neváhejte si večer vyplnit milováním. Málokdo se dnes umí uvolnit, ale díky sexu se nám to aspoň tu a tam podaří. Tak dejte stopku výmluvám a běžte to pod peřinou pořádně rozparádit.
  • Zkuste antistresové omalovánky.
  • Skládejte origami nebo puzzle.
  • Dekorujte si váš byt.
  • Zamilujte se.
  • Udělejte si radost novým účesem.
  • Jen tak si napusťte vanu, zapalte svíčky a zasněte se.
  • Navštivte babičku s dědou, nebo sourozence či rodiče.
  • Zalistujte si fotkami.
  • Poslouchejte hudbu.
A co nedělat? Rozhodně se vyhněte obchodům obloukem, ať tam nenecháte celou výplatu. pixabay.com