Dovolená u moře letos nehrozí? Máme náhradní plán!

Dovolená u moře letos nehrozí? Máme náhradní plán!

Tak rádi byste letos vyrazili k moři, ale vaše finance to vidí jinak? Tak, že prostě zůstanete doma a budete šetřit? Koulí se vám slza zklamání po tváří? Možná to nebude tak horké, jak se může na první pohled zdát. „Díky rekonstrukci domu jsme loni zůstali doma a mus


Tak rádi byste letos vyrazili k moři, ale vaše finance to vidí jinak? Tak, že prostě zůstanete doma a budete šetřit? Koulí se vám slza zklamání po tváří? Možná to nebude tak horké, jak se může na první pohled zdát.

Díky rekonstrukci domu jsme loni zůstali doma a musím říct, že to bylo určitě lepší rozhodnutí, než si vzít bezmyšlenkovitě půjčku a vyrazit si užít chvíli volna za cizí peníze a pak půjčku splácet od nevidím do nevidím. Stejně bych z takto zajištěné dovolené neměla vůbec nic, protože bych se strachovala, jak to bude s první splátkou a kde na ni vezmeme finanční prostředky,“ vzpomíná Martina.

Nestresujte se

Je vám proti srsti představa, až se vás známí zeptají, kam vyrážíte, tak vy jim budete muset říct pravdu, a to takovou, že letos sedíte doma na zadku? Je vám z toho hanba až běda už teď? Rozhodně nemusí. V životě každého z nás jsou situace, kdy peníze máme a naopak je to s nimi horší. Hlavně se netrapte, to pak vede k neuváženému nakupování, a můžete skončit až v čekárně lékaře. Tak klid. V nejhorším můžete kolegům odvětit vyhýbavě  a to tak, že zatím nemáte tušení.

A co takhle romantika pod stanem, nebo výletování po Česku?

Moře je moře to je jasné, ale i u nás v Česku je báječně. Jen si vybrat tu správnou lokalitu. Co takhle Pálava s vůní vína, Český ráj se zříceninou Trosky, kouzelný Adršpach, nebo třeba zalesněná Šumava. A klidně vyrazte po několika letech zase do kempu, podmínky se změnily k lepšímu a navíc když s sebou vezmete vaši partu, bude vám skvěle. Uvidíte!

Relaxujte

Nemá cenu vyhlížet dovolenou a jenom během ní se hýčkat, odpočívat, relaxovat a najít si čas sama pro sebe. Dělejte to tak každý den alespoň 30 minut. Rázem z vás spadne napětí a budete se cítit šťastněji. Pak třeba pochopíte, že skutečné štěstí a harmonie vychází z dlouhodobé radosti, nikoliv té chvilkové na drahé dovolené.

S tímto počítejte

S penězi zacházejte opatrně, neutrácejte za zbytečnosti a snažte se něco nastřádat. Budete mít lepší pocit sami se sebou. Nechejte dovolenou tak a třeba chytnete zajímavý last za super cenu.