Piknikujeme ostošest: Na čem si venku pochutnat?

Piknikujeme ostošest: Na čem si venku pochutnat?

Pokud vyčkáváte na hřejivé počasí, sluneční paprsky, abyste mohli vyrazit hodovat do přírody, tak pro vás máme báječné tipy. Poradíme na co si dát pozor, čím se vybavit a také jaké dobroty si připravit na piknik. Tak neváhejte, opusťte kuchyň a jděte si vychutnat dokřupava ugrilované kuřátko do parku nebo k vám na zahradu.


 

„S partnerem jsme oba dva zarytí milovníci pikniků, a tak si je s příchodem jarních dní dopřáváme všemi hrstmi. Jednou vyrážíme k přehradě, jindy k rybníku, na louku nebo pod zříceninu hradu. Kromě těch poledních mohu doporučit také ten večerní, kdy padne soumrak, my rozsvítíte lampiony, čajové svíčky a za svitu mihotavého světla si koukáme do očí, jahody zapíjíme šáněm a sem tam si ďobneme trojúhelníček delikátního sýru," svěřuje se Martina.

Výbava je nutností

Pokud chcete nějakou tu stovku ušetřit, pořiďte si proutěný koš a dodatečně dokupte vybavení. Musíte ale počítat s tím, že to nikdy nebude tak dokonalé, jako když máte doladěný celý piknikový komplet přímo od výrobce. Dále investujte do deky, které je vlastní vrstva proti vlhkosti. Vybavte se opalovacím krémem, vývrtkou, samozřejmě potřebným nádobím a dále nezapomeňte na ubrousky či bavlněnou utěrku. Praktické jsou také uzavírací dózy na potraviny. V případě, že nechcete sedět na zemi, přibalte s sebou také skládací stolík se židlemi, nebo pohodlnějšími křesílky.  V rámci pozdních pikniků se vyplatí pamatovat na spolehlivý zdroj světla a také na repelent proti komárům. V současné době si dokonce můžete rezervovat již předem připravený piknikový koš na zámku, jež si po té vychutnáte v zámecké zahradě. Zkrátka romantika jako vyšitá. Pokud hledáte tip na nevšední rande, vyměňte nudnou večeři nebo oběd za milé a neokoukané piknikování.

Zaměřeno na dobroty všeho druhu

Někdo si zaskočí pro křupavé kuřátko přímo vyndané z grilu, druhý pro čtyřsýrovou pizzu a jiný na to jde od lesa a připraví si báječné jednotlamky, kuřecí špízy s hranolky, zeleninový salát s pečivem nebo celozrnnou bagetu s ledovým salátem a lahodnými krevetami zakapané fantastickým jogurtovým dresinkem. Dále můžete nakrájet několik druhů sýrů, zeleniny a k tomu třeba navíc plátky jemného uzeného lososa. Co se týká pití, vsaďte na domácí limonádu z bezinkového sirupu, připravte si ledový čaj, pomerančovo- jahodový fresh, nebo vodu dochuťte kousky čerstvého manga a limety.