Tyto (ne)čaje vám zachutnají!

Tyto (ne)čaje vám zachutnají!

Pochutnat si na lahodném šálku teplého nápoje teď na jaře, kdy jsou rána i večery zatím studené, přijde vhod. Nebaví vás ale dokola pít ovocný, černý, nebo zelený čaj? Tak pak se ponořte do dnešního článku, jež voní a chutná po exotických rostlinách. Zelený prášek m


Pochutnat si na lahodném šálku teplého nápoje teď na jaře, kdy jsou rána i večery zatím studené, přijde vhod. Nebaví vás ale dokola pít ovocný, černý, nebo zelený čaj? Tak pak se ponořte do dnešního článku, jež voní a chutná po exotických rostlinách.

Zelený prášek matcha

Je hitem a my se opravdu nedivíme, protože tato specifický odrůda japonského zeleného čaje se probojovala k těm, co září jak v horkých nápojích, zmrzlinách, smoothie, kaších, nebo třeba v koktejlu s kombinací ovoce, nebo salátové okurky s chia semínky. Čajové lístky se umelou na mlecích kamenech a zelený prášek, jak jej známe, je na světě. Pokud jste ho zatím neochutnali, na nic nečekejte a smlsněte si. Je to vážně lahodný nápoj, ať už ho podáváte teplý, nebo ledově vychlazený. Tip: Bílý čaj. Je jemnější než zelený a přitom se řadí k vysoce ceněným, dříve ho popíjela pouze a jenom šlechta.

Doslova a do písmene medový keř

Pravým jménem se nazývá honeybush, podobá se rooibosu, kvete v Africe a do vašeho hrníčku se dostanou jen květy z divoce rostoucích keřů  z tohoto vyhřátého kontinentu.  Maximum vitamínů, minerálů a žádný kofein. Zcela ideální kombinace pro naše zdraví a imunitu. Pokud milujete chuť medu, na nečaji z honeybush se stanete závislí. Medovou chuť můžete povzbudit trochou medu. Snižuje tlak, prospívá srdci, je plný antioxidantů. Někdo jej dokonce podává s ovocem.

Léčitel původem z Jižní Ameriky, zkrátka lapacho

Máte pocit, že se na vás chystá nachlazení či snad chřipka? Vsaďte na kůru z uctívaného stromu Inků – lapacho. Odvar se připravuje z vnitřní kůry stromy, pro kterou je charakteristická načervenalá barva. Navyšuje imunitu, bystří mysl i duši, nedá šanci zánětům, je doporučován také pacientům, jež mají po náročné chemoterapii. Trápí vás starosti, nervozita či stres a navíc máte před náročnou poradou či jednáním? Lapacho vás postaví na nohy a zase vám bude hej. pixabay.com