Jak zvládnout a uspět na pracovním pohovoru?

Jak zvládnout a uspět na pracovním pohovoru?

Probojovat se na pozici, která je naší vysněnou metou není vždycky snadné a mnohdy se nám to nepodaří hned na poprvé, i když bychom si to přáli sebevíc. Čeká vás pracovní pohovor a vy trnete hrůzou, že vás snad nikam nepřijmou a tak náhle propadáte pocitům beznaděje hrani


Probojovat se na pozici, která je naší vysněnou metou není vždycky snadné a mnohdy se nám to nepodaří hned na poprvé, i když bychom si to přáli sebevíc. Čeká vás pracovní pohovor a vy trnete hrůzou, že vás snad nikam nepřijmou a tak náhle propadáte pocitům beznaděje hraničící se zoufalostí? Ještě zadržte! Na trápení zbývá času dost vždycky, teď se rozhodněte zazářit.

„Na své kariérní začátky si pamatuji dodnes a musím říct, že to není dvakrát příjemné vzpomínání. Jako mladá a nezkušená jsem nasekala hromadu chyb, avšak dnes se tomu mohu akorát tak zasmát, mávnout nad tím rukou a jít dál,“ vzpomíná Laďka.

Jak naložit s nervozitou?

Nervy na pochodu má téměř každý, avšak vy byste měla vybočovat z řady už tím, že budete působit sebejistě a celkově v pohodě. Ptáte se sama sebe, jak na to? Pomoci vám může pouze a jenom poctivá příprava. Nastudujte si informace nejenom o firmě, ale také si projděte vaše úkoly a povinnosti, jež budete mít na dané pozici, o kterou máte zájem. Připravte si odpovědi na otázky, které na přijímacích pohovorech v zásadě padnou. Uvidíte, že s myšlenkou poctivého tréninku se budete cítit o poznání lépe a tréma z vás spadne.

Dodejte si odvahu

Nemáme na mysli žádné stimulační látky, ale spíše návod pustit si do sluchátek motivující hudbu, kterou můžete poslouchat od nevidím do nevidím. Uvidíte, že vás uklidní, naladí na správnou notu a ještě vám znásobí kuráž. No, neberte to.

Příjemná, na úrovni a komunikativní

Nemusíte vědět všechno, avšak důležité je umět se z otázek tzv. vykecat. Není prohrou přiznat, že vaší slabší stránkou je psaní všemi deseti, když to vykompenzujete nadšením pracovat v týmu a faktem, že milujete výzvy a přitom máte pro každý případ několik řešení, které s nadšením představíte vedení.  Nezajímejte se ihned o peníze, spíše se zájmem informujte, jak se na vaší pozici dařilo vaší předchůdkyni.

Co dál?

Přesnost je výsada králů a také těch, kteří chtějí na pracovním pohovoru zapůsobit. A to vy chcete. Za každých okolností plaťte za dámu. Výstřih ani ultra krátká mini nejsou  pravým lookem do práce. Vlasy si stáhnete do culíku, nebo zapleťte do copu ala rybí kost. Rozlítané vlasy vás budou znervózňovat, navíc nepůsobí dvakrát profesionálně. pixabay.com