Tipy na výlety po Česku: Místa, kde se vám bude líbit

Tipy na výlety po Česku: Místa, kde se vám bude líbit

Nemáte na rozhazování, nebo prostě musíte šetřit, ale i tak si nějaký ten výlet dopřát prostě chcete? Vyrazte objevovat rodnou hroudu. Možná tomu nebudete chtít věřit, ale u nás je opravdu krásně. A zvláště za předpokladu, že se vydáte na starobylou tvrz, romantické zříceniny, přepychové zámky, nebo úchvatná skalní města. Na nic nečekejte a vyrazte. Uvidíte, že nachytáte hromadu zážitků jedna dvě.„Dřív jsme jezdili k moři, dnes díky úspoře financí zůstáváme v Česku a musíme říct, že jsme nadšení. V minulosti by mě ani nenapadlo, že dovolená u přehrady, rybníku, nebo potoka může být báječná, ale teď s dětmi to přesně tak vidím. Chodíme do lesa na borůvky a lesní jahody, sbíráme houby, vdechujeme vůni pryskyřice a hlavně se nenervuji, jak vyjdeme další měsíc. Jako tomu bylo kdysi, když jsme jeli do zahraničí a pak do výplaty třeli bídu s nouzí,“ svěřuje se zcela bez okolků Kateřina. Takže kam?


Pohádkové hrady a zámky v Česku: Tyto musíte vidět

Milujete pohádku O princezně Jasněnce a létajícím ševci? Tak pak musíte na Bouzov, který hodnotím mezi jedny z nejkrásnějších hradů u nás. Dále neváhejte zaplout na spanilou Hlubokou, Hrádek u Nechanic, Červenou Lhotu, Orlík, Kroměříž, Žleby či třeba do Lednice. Z hradů se vyplatí vidět Bouzov, Karlštejn, Pernštejn či Kašperk. A ze zřícenin rozhodně Trosky, ty nemají široko dalekoho konkurenci, nebo také napůl rozpadlý Bezděz, odkud se vám naskytne výhled až na Máchovo jezero. To je pohádka.

Krása pro oko: Prostě skály

Milujete romantické procházky mezi skalními velikány? Tak pak jednoznačně musíte vyrazit do Adršpachu,
kde spatříte známé útvary jako Milenci,  Starosta a Starostová, Indián a Homole cukru. Pro fanoušky pohádky Pyšná princezna přichází v úvahu Panské skála. A v případě že se řadíte mezi romantiky tělem i duší, tak se vydejte na výšlap na Pravčickou bránu. To propocené tričko stojí za to. Uvidíte! „Nikdy nezapomenu na krásu zatopené pískovny v Adršpachu, kde se natáčela pohádka Z pekla štěstí 2, právě tady mě můj milý požádal o ruku,“ vzpomíná Naďa.

Dobrý nápad dokáže mnohé

Vyrazte ve dvou jen tak pod širák, vařte v kotlíku, pozorujte hvězdy, zaposlouchejte se do houkání noční sovy
a prostě si to dobrodružství užívejte. K moři můžete jet kdykoliv a třeba už příští rok, když si to letos odpusíte, ale každopádně i dovolenkování u nás má co nabídnout, když se tu krásu rozhodnete přijmout a ne nad ní ohrnovat nos.