Patříte mezi opravdové zahradnice? Tato vychytávka vám pomůže nejen při práci na zahradě!

Patříte mezi opravdové zahradnice? Tato vychytávka vám pomůže nejen při práci na zahradě!

Také doplňujete palivo do své sekačky, motorové pily nebo křovinořezu a část paliva pokaždé skončí na zemi, na samotném přístroji, a nebo dokonce i na vašem oblečení? Tuto situaci zná snad každý, kdo podobné stroje používá. Řešení je přitom velmi snadné. I při doplňování paliva je totiž možné šetřit přírodu a peníze, ať už pracujete se zahradní technikou vy, nebo vaše drahá polovička. Stačí použít ekologický kanystrový nástavec iFill.


 

Sezona pomalu ale jistě začíná a zahrádkáři si už chystají své motorové pomocníky, pokud je již tedy připravené nemají. A tak právě nyní je ten správný okamžik zamyslet se i nad tím, jak si práci doma nebo zahradě ještě více zpříjemnit a něco málo i ušetřit. Může přitom jít o užitečné maličkosti. Třeba takové, jakou je ekologický kanystrový nástavec iFill. S jeho pomocí se jakékoliv doplňování paliva či ostatních kapalin stává konečně jednoduché a pohodlné. Hlavní výhodou je totiž mechanismus, který se po úplném doplnění nádrže či jiné nádoby spolehlivě a zcela sám automaticky uzavře. „Stačí jen nasadit univerzální nástavec a běžným způsobem palivo doplnit, nástavec vše udělá za vás a automaticky se vypne ihned poté, co hladina v nádrži dosáhne svého maxima,“ vysvětluje jednoduchost použití kanystrového nástavce iFill Stanislav Choutka ze společnosti Filleco, která nástavec vyrábí. S neustálým průběžným kontrolováním je tak rázem konec. Šetří se nejen čas, ale také drahé palivo a v neposlední řadě i životní prostředí. Pro svou chemickou odolnost a antistatickou úpravu zabraňující tvorbě jisker se navíc doplňování paliva přímo nabízí. Navíc možností, jak využít nástavce iFill na zahradě či v domácnosti je skutečně nepřeberné množství.

A hodit se bude dozajista i motoristům. Ostatně již dnes jej používá s úspěchem celá řada závodních týmů a automobilový průmysl jako takový s ním má obecně vynikající zkušenosti. Využívat jej lze totiž i za jinak extrémních podmínek. Nevadí mu silný vítr ani poletující prach. „Tuto vlastnost oceňují zejména závodní týmy, které musí pracovat v podobných podmínkách zcela běžně. Ale i zahrádkáři nebo domácí kutilové velmi dobře ví, jaké problémy může silný vítr a především pak všudypřítomný prach při doplňování paliva či maziv způsobit,“ říká Stanislav Choutka. V případě kanystrového nástavce iFill je ale toto riziko minimalizováno. Kapalina je totiž v kanystru bezpečně uzavřena a prach se k ní díky tomu nedostane. Při doplňování paliva či oleje je zase ústí nástavce vsunuto dovnitř nádrže.

Kvality ekologického nástavce iFIll oceníte i při převážení. Mastné skvrny na koberci v zavazadlovém prostoru totiž nechce nikdo. Ale vyhnout se jim, to je téměř nemožné. Pokud totiž neteče samotný uzávěr, dost často se při doplňování paliva znečistí samotný kanystr. A ne vždy máte možnost jej takových nečistot zbavit. Tedy, pokud nepoužíváte nástavec iFIll. Znečištění při dolévání paliva se obávat nemusíte a drobné pootočení hlavy nástavce postačí k jeho bezpečnému uzavření pro přepravu. V kufru tak nejen že nebudou nechtěné mastné skvrny, ale zbavíte se i jinak nepříjemného zápachu benzínu.

A ještě jednu věc u kanystrového nástavce iFill jistě uživatelé náležitě ocení. Tím je jeho univerzálnost, díky které najde celou škálu využití. Nasadit jej lze na dnes běžně používané kanystry s objemem 5, 10, 15 a 25 litrů. Nejsou proto potřeba žádné velké investice.