Jak může oblečení ovlivnit váš život

Jak může oblečení ovlivnit váš život

Nejenom osobní život, ale také ten pracovní. Ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka, a i když to nebudeme brát zcela doslovně, z velké části na tom svou pravdu najdeme… Šaty, které denně nosíte, vysílají spoustu signálů. Takových, které si ani sama neuvědomujete


Nejenom osobní život, ale také ten pracovní. Ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka, a i když to nebudeme brát zcela doslovně, z velké části na tom svou pravdu najdeme…

Šaty, které denně nosíte, vysílají spoustu signálů. Takových, které si ani sama neuvědomujete, ale které ostatním prozradí, kdo jste. Nechejte na chvíli „holku do nepohody v mikině a džínskách“ doma a uvolněte prostor „profi manažerce“. Doba je příliš uspěchaná na to, abychom mohli každého, koho potkáme detailně studovat. Všímáme si tedy logicky více lidí, kteří nás něčím zaujmou. Obvykle je to první dojem, tedy alespoň na první rychlé posouzení. Jde tedy o to, jak jste učesaná, nalíčená a oblečená. Jestliže působíte jako nemluvná jeptiška, pravděpodobně nezaujmete „dravým“ způsobem potencionálního budoucího šéfa ani muže snů, kterého náhodou zrovinka potkáte.

Jak ráno vybírat, co si oblečete?

V první řadě musíte mít v šatníku věci, které vám opravdu sednou. Nikoliv takové, které si na 60 % nejspíš nikdy neobléknete, ale nejste si tím tak úplně jistá. Takové věci jednoduše vyhoďte. Opravdu je lepší mít užší šatník, za to takový, který naplno využijete. Jakmile se naučíte, které kousky vám 100 % padnou, pak si je nakupte v několika variantách. Nebojte se toho mít je v několika barevných kombinacích.

Kdy na nákupy rozhodně nechodit?

Když máte depku, nebo jste z něčeho nešťastná, rozhodně nechoďte své problémy řešit nákupy. Když si v kabince zkoušíte oblečení, kterým si nejste jistá, rozhodně ho také nekupujte! Jestliže máte kila navíc, můžete je díky oblečení lehce zamaskovat, zapomeňte však na to, že si budete kupovat čtyři XL halenky,kde se ztratí vše, co se vám na sobě nelíbí. Raději uvažujte, kterou část těla necháte zdůraznit. Není od věci se v těchto případech poradit s odbornými stylisty.

Když chcete zaujmout, buďte elegantní nebo výstřední

Je to jednoduché. Kluka, který nosí volné pruhované triko a světlé kalhoty si jen těžko všimne nejkrásnější holka z vedlejších kanceláří. Ani šéf nebudeme mít chuť ho povýšit,   i když profesně na to bude mít. Jakmile si ale tento mladý muž oblékne černé kalhoty a tmavě šedý rolák, může se vše v lepší obrátit. I muž, který přijde na pohovor v obleku s kravatou, oproti tomu, který zvolí polokošili a džíny, působí velmi odlišně. Stejně tak žena, která se nesnaží vypadat vyzývavě, ale pouze elegantně a stylově dokáže mnohem více než ta, která denně nosí obyčejné džíny či nic neříkající volné šaty.

Uvažujte nad tím, co od svého oblečení očekáváte

Co si o vás mají lidé pomyslet, když vejdete do dveří? Jak chcete působit? Jaký dojem, chcete udělat? Jakou roli v danou chvíli hrajete? Na tom všem nesmírně záleží!  

foto: pinterest.com