Manuál na dovolenou: Připravte se včas

Manuál na dovolenou: Připravte se včas

Sezóna dovolených a prázdnin pomalu  klepe na dveře. Sluníčko nám přitápí ostošest a my bychom po náročném půl roce nejraději vypadli někam hodně daleko. Na nic nečekejte, a pokud jste tak nestihli udělat, promyslete si a naplánujte vše dopředu, ať pak náhodou nejste nepř


Sezóna dovolených a prázdnin pomalu  klepe na dveře. Sluníčko nám přitápí ostošest a my bychom po náročném půl roce nejraději vypadli někam hodně daleko. Na nic nečekejte, a pokud jste tak nestihli udělat, promyslete si a naplánujte vše dopředu, ať pak náhodou nejste nepříjemně zaskočeni. A věřte, že takové překvapení se mnohdy neobejde bez zbytečných financí navíc. Proto se vyplatí mít náskok.

 

Zásada č. 1: Doklady

Pokud přemítáte o tom, že chcete letět na dovolenou mimo EU, tak urychleně zapadněte na úřad a nechejte si vystavit ten nový, pokud vám ten stávající propadl, nebo nesplňoval zásadu mít platnost alespoň ještě tři měsíce po návratu z destinace. Na pas pamatujte pro Egypt, Turecko, Tunis, severní Kypr a samozřejmě exotické státy. Do Řecka, na Kanáry či na Maltu vám postačí pouze a jenom občanka. Rychlopas v současné době vyjde kolem 4000 Kč a jeho platnost je delší, a to celých 10 let. Avšak i tak je to balík peněz navíc.

Zásada č. 2: Mějte představu o tom, jak to bude

Někdo se drží názoru, že jezdí výhradně a jenom na first minute. Zato jiný ani netuší do poslední chvíle, jak to bude a nechá o své dovolené rozhodovat pokles cen v určitých lokalitách. Cenově výhodnější jsou také zájezdy od německých či rakouských cestovek. U těch se ale na last minute nabídky kdoví jak moc nehraje.

Zásada č. 3: Plavky, opalováky a další nezbytnosti

Poohlédněte se v obchodech po plavkách, které se vám nejenom líbí, ale především jsou ušity na míru vaší postavě. Čím dřív se přesně takové rozhodnete ukořistit, tím máte větší šanci, že maximálně slušivé i získáte. Než vtrhne k nám nejvyšší sezóna pořiďte si opalováky, promyslete, zda se vám budou hodit boty do vody, nové žabky či zbrusu nová deka. Určitě je lepší tyto věci koupit u nás, než potom na místě s místní několikanásobnou přirážkou. Ve výsledku pak rozhodně ušetříte.

Tip: Míříte na dovolenou v srpnu a víte, že s opalováním je to u vás poměrně komplikované? Začněte užívat betakaroten alespoň tři měsíce dopředu a pravidelně hydratuje pokožku tělovým mlékem, ať není vysušená na troud.

Zásada č. 4: Těšte se jako malé děti

Co na tom, že vám už dávno není sladkých náct, i tak se můžete těšit po tom všem na maximum. Na nové zážitky, na to jak usednete do letadla, a okoupete se v mořských vlnách. Vezměte si klidně bábovky na písek a spolu s dětmi uplácejte na pláži hrad z písku. Prostě se uvolněte, mějte radost z toho, co vás čeká a užívejte si takových milých myšlenek, co hrdlo ráčí. Je to totiž skutečně potřeba. pixabay.com